banner6

Gardiyanoğlu, MP’nin UBP’ye katılımını değerlendirdi

banner37

Gardiyanoğlu, MP’nin UBP’ye katılımını değerlendirdi
banner151

Kıbrıs Tv ekranlarında Elif Şen Çatal’ın Manşet adlı programına katılan Ulusal Birlik Partisi İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, , Millet Partisi’nin partiye katılımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gardiyanoğlu, kararın Genel Başkan tarafından alındığını kendilerinin de alınan kararın arkasında olduklarını dile getirdi.

Ulusal Birlik Partisi  Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Millet Partisi’nin UBP’ye katılımı ile kurucu genel başkan Bertan Zaroğlu’nun Lefkoşa’dan kontenjan adaylığı konusunu Başbakanın “kendisi ile konuşmadığını” ama kararın arkasında olduklarını söyledi.

Ktv ekranlarında Elif Şen Çatal’ın hazırlayıp sunduğu Manşet programına katılan Sadık Gardiyanoğlu, gelişme hakkında “hayırlı olsun” dedi.

Sadık Gardiyanoğlu, “Sağda birlik her zaman arzu ettiğimiz bir şey… Ülkemizde sağ oyların daha yüksek olduğu görüyoruz. Bu karar tamamen genel başkanımıza aittir. Biz kararlarını sorgulayan değil, destek olan kişileriz… Ben kendisi ile bu konuyu görüşmedim. UBP’nin görevi de kararın arkasında durmaktır. Hayırlısı olsun…” diye konuştu.

Milletin Partisi ile Zaroğlu’nun söz konusu kararının perde gerisinde sonuçlandığını, önümüzdeki günlerde resmileşeceği yönündeki iddialar yaklaşık on beş gün önce kamuyounun bilgisine gelmişti.

Bazı medya yayın organları ile Milletin Partisi yetkilileri ise gelişmeyi “yalanlama yoluna” gitmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110