banner6

Gardiyanoğlu: Özel sektör ile kamu arasında bir huzura ihtiyaç var

banner37

Memur-Sen heyetini kabul eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, "Özel sektör ile kamu arasında bir huzura ihtiyaç var" dedi.

Gardiyanoğlu: Özel sektör ile kamu arasında bir huzura ihtiyaç var
banner150

banner150 banner150

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Akın Manga başkanlığındaki Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) heyetini kabul etti.

Memur-Sen başkanı Akın Manga, Bakan Gardiyanoğlu’nu çalışma hayatı ile ilgili çok büyük sorumluluklar beklediğini belirterek görevinde başarılar diledi.

Kamuda ve özel sektörde  yaşanan sıkıntılara değinen Manga, teşkilat yasalarının artık güncellenmesi gerektiğini belirtti. Sözleşmeli  memurların  durumuna da  el atılmasını isteyen Manga, geçici memurlar için de  yıllardır çok uğraş verdikleri anlattı.

Manga, bu  konu da sona gelindiğini ,iş güvencesi için bir yasa hazırladıklarını kangrenlenmiş bu sorunun bir an öce çözümlenmesini diledi.

Manga, özel sektörde çalışan asgari ücretlinin  durumu ve  özelde sendikalaşma konusunda da iyileşme  beklediklerini ifade ederek, sendika olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını  vurguladı. İşgücü, Planlama, Geliştirme Merkezi fonu  kapsamında istihdam edilen personelin durumunu da gündeme getiren Manga, çalışanların haklarının iyileştirilmesini istedi.

Gardiyanoğlu: “Radikal kararlar almaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman korkmadım”

Bakan Gardiyanoğlu da konuşmasında  “Radikal kararlar almaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman  korkmadım.”  diyerek göreve geldiği ilk günden itibaren teşkilat şemalarının  güncellenmesi için gerekli talimatları verdiğini  ve çalışmaların tüm hızla sürdüğünü söyledi.

 “Toplum olarak  yeterince gerildik,  bölündük ve ötekileştirildik. Çalışma hayatının başında bir bakan olarak  toplumu  barıştırmak benim ödev ve  sorumluluğumdur.” diyen Bakan Gardiyanoğlu özel sektör  ve kamu arasında  bir huzura ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gardiyanoğlu, “Özelde sendikalaşmanın hiçbir zaman karşısında olmadığını vurgulayarak,her ne kadar  yasal düzenleme yapılsa da ,özel sektörün işleyişi ve  çalışma şartları çok  farklıdır. Önemli olan bir paydaşta  buluşabilmektir. Özel  sektör işvereninin de önünün açılması lazım ki iş yapabilsin, gelir elde edebilsin. Burada toplumsal uzlaşıya ihtiyaç var.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde sendikal yaşam ile ilgili bazı düzenlemeler  de geleceğini belirten Gardiyanoğlu bunları bir yuvarlak masa  etrafında toplanarak paylaşacaklarını kaydetti ve önemli olanın sürdürülebilir bir yapıya kavuşmak oladuğunun  altını çizdi.

Gardiyanoğlu, İşgücü, Planlama, Geliştirme Merkezi fonu  kapsamında istihdam edilen personelin durumu ile ilgili de  yasal düzenlemelerin yapılması için gerekli talimatların verildiğini de belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104