Gaye Soyutok bulundu

banner37

Ciklos'ta 5 Aralık gecesi meydana gelen feci olayda uçurumdan aşağı düşerek kaybolan ve 3 gündür aranan Gaye Soyutok bulundu.

Gaye Soyutok bulundu

İbrahim FEVZİOĞLU

Girne-Lefkoşa anayolunda 5 Aralık günü yaşanan yoğun yağış sonrası, Ciklos mevkiinde anayol üzerinde yükselen yağmur sularına kapılan ve yolun dışına çıkarak uçuruma yuvarlanan HC 470 plakalı araçta bulunan 4 kişiden birisi olan Gaye Soyutok’a az önce ulaşıldı.

Polis Basın Subaylığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kayıp sahsa ait ceset az önce göletin yaklaşık 150 metre yukarısında bulundu.  Soruşturma devam etmektedir" ifadelerine yer verildi. 

KIBRIS'ın olay yerinden edindiği bilgilere göre, kepçenin çalıştığı sırada cansız bir bedenin ortaya çıkması sonucu tüm makinelerin durduğu ve olay yeri inceleme ekibinin olay alanına çağrıldığı kaydedildi.

Bölgede perşembe günü yürütülen arama kurtarma çalışmaları neticesinde, 21 yaşındaki Tolga Bekçi, 23 yaşındaki Ahmet Kılıç ile 18 yaşındaki Günay Kandaz’ın cansız bedenlerine ve arabanın bazı parçalarına ulaşılmıştı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi de açıklama yaptı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi, sel felaketi sırasında kaybolan Gaye Soyutok'u arama çalışmalarında bugün saat 16.45 sıralarında selle taşınan toprağın yaklaşık bir buçuk metre altında, Soyutok'a ait olduğuna inanılan cesede ulaşıldığını duyurdu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi koordinasyonunda oluşturulan ekiplerin Perşembe gününden beri yoğun olarak sürdürdüğü arama çalışmaları sırasında bulunan cesedin ilk kimlik teşhisinin, detaylı muayene ve aile tespiti sonrasında kesinliğe kavuşacağı kaydedildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Başkanı Hasan Alicik yaslı ailelere ve tüm topluma bir kez daha başsağlığı dilerken, hayatını kaybeden gençlere Tanrı'dan rahmet diledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER