banner6

Gazeteciler Birliği Kompleksi için imzalar atıldı

banner37

Gazeteciler Birliği Lokali geliştiriliyor. Lokalin üst katı yapılacak, içinde sinevizyonlu modern konferans salonu yer alacak. ‘Gazeteciler Birliği Kompleksi’nde restoran ve düğün salonu ile birlikte yüzme havuzu da yer alacak…

Gazeteciler Birliği Kompleksi için imzalar atıldı
banner151 banner143

‘Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Kompleksi’ için düğmeye basıldı. Lefkoşa’da BRT karşısındaki arazide mevcut Gazeteciler Birliği lokalinin ve çevresinin geliştirilmesini öngören mukaveleye imzalar atıldı.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği ile Yarim Ltd ve Özyanık Kardeşler Şti arasında imzalanan sözleşmeyle yüzme havuzu, düğün salonu, restoran ve sinevizyonlu konferans salonundan oluşan ‘Gazeteciler Birliği Kompleksi’ gazetecilerin ve halkın hizmetine sunulacak.

10 yıl süreli yap-işlet-devret modeli mukaveleye Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu, Yarim İnşaat Direktörü Tekin Köse ve Özyanık Kardeşler Şti Direktörü Raif Özyanık imza koydu.

Gazeteciler Birliği lokali bundan önce de 7 yıl boyunca yine  ‘yap-işlet-devret’ modeliyle Arkadaş Pastanesi tarafından işletiliyordu.

Bütün tarafların uzlaşısı sonucu gerçekleşen yeni kira sözleşmesi uyarınca Gazeteciler Birliği’ne ait tek katlı lokal binasının üst katı Yarim Ltd’e ait Yapım İnşaat tarafından inşa edilecek. Çalışma, toplantı ve dinlenme odalarının yanı sıra üst katta bir de sinevizyonlu konferans salonu yer alacak. En geç 2017 yılı sonuna tamamlanması öngörülen üst kat yapımı bitince Gazeteciler Birliği’nin bütün ofisleri yukarıya taşınacak, alt katta ise Özyanık Şti tarafından restoran hizmeti verilecek.

Gazeteciler Birliği Kompleksi’nde düğün ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapacak açık mekan ise Yarim Ltd tarafından işletilecek. Arazideki bütün peyzaj, otopark yapımı ve diğer alt ve üst yapı çalışmalarını Yarim Ltd üstlenecek. Kompleks içinde Yarim Ltd tarafından yapılacak yüzme havuzu da hizmete sunulacak.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği üyeleri, belirlenen tarifeler çerçevesinde düğün salonu, yüzme havuzu ve restorandaki hizmetlerden indirimli yararlanabilecek.

Dün (1 Mart çarşamba) atılan imzalarla yürürlüğe giren ve mevcut kira miktarının da yükseltildiği sözleşme uyarınca ‘Gazeteciler Birliği Kompleksi’ndeki çalışmalar en kısa zamanda başlayacak.

KTGB Başkanı Sami Özuslu, yıllar önce ciddi çabalarla elde edilen arazi içerisinde inşa edilerek açılan KTGB lokalinin gelişimi açısından önemli bir adım atıldığını belirtti.

KTGB Başkanı Sami Özuslu, yaratılan sinerji ile ortaya güzel sonuçlar çıkacağına inanç belirtti, özellikle sinevizyonlu konferans salonunun KTGB faaliyetleri açısından önemli bir boşluğu gidereceğini vurguladı.

‘Gazeteciler Birliği Kompleksi’nin başkent Lefkoşa’da yeni bir soluk alanı olacağına ve hem gazetecilere, hem de halka önemli hizmetler sunacağına inanç belirten Özuslu, mukaveleye imza koyan Yarim Ltd Direktörü Tekin Köse, Özyanık Kardeşler Şti Direktörü Raif Özyanık ve 7 yıl boyunca lokal işletmesini sürdüren Arkadaş Pastanesi Direktörü Salih Özler’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 14:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104