banner6

Gazeteciler Özgürgün'e teşekkür etti

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, demokrasinin yaşaması için basının elzem olduğunu söyledi. Başbakan Özgürgün, bugün Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Gazeteciler Özgürgün'e teşekkür etti
banner99

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, heyet Başbakan Özgürgün’e Geleneksel Basılı Medyaya Destek Programı’ndan dolayı teşekkür etti, sektördeki sıkıntıları aktardı ve sorunların çözümü için hazırladıkları öneriyi sundu.

Özgürgün hükümetinin desteği bir ilk...”

Gazeteciler Birliği heyeti, yazılı basına destek konusunun önceki hükümetler döneminde de çok konuşulduğunu ancak ilk kez Hüseyin Özgürgün başbakanlığındaki hükümetin bu desteği uygulamaya koyduğunu belirtti.

Yazılı basının gelişen teknolojiyle sıkıntılar yaşadığını, medyanın içinde bulunduğu durumların ele alınabilmesi ve geleceğinin değerlendirilebilmesi için vizyon çalıştayına ihtiyaç olduğunu anlatan gazeteciler, bu konunda destek talep etti.

Basın-yayın organlarının sorunlarıyla ilgilenecek, çözüm yolları üretecek bir iletişim birimine ihtiyaç var”

Yaşam mücadelesi veren yazılı basına bir defalığına destek verilmesinin nefes olacağını söyleyen gazeteciler, geçici değil kalıcı önlemler ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Basın-yayın organlarının sorunlarıyla ilgilenecek, çözüm yolları üretecek bir iletişim birimine ihtiyaç duyulduğunu da dile getiren Gazeteciler Birliği heyeti, devletin bu konuda yapacağı bir oluşuma ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gazeteciler, hazırladıkları yazılı öneriyi Başbakan Özgürgün’e sundu.

Özgürgün: Gerekli talimatları vereceğim

Başbakan Hüseyin Özgürgün, gazetecilerin aktardığı konularla ilgili çalışma yapılması için gerekli talimatları vereceğini kaydetti.

Başbakan Özgürgün, hükümet olarak yazılı basına az da olsa katkı yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Özgürgün, basının önemine vurgu yaparak, demokrasinin yaşaması için basının elzem olduğunu ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 17:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104