banner6

Gazeteciye saldırı zanlıları, 10’ar bin TL teminat yatırdı

banner37

Çağlar Yüksel’in evinin önünde darp edilmesi olayıyla ilgili tutuklanan üç kişi teminatla serbest bırakıldı  

Gazeteciye saldırı zanlıları, 10’ar bin TL teminat yatırdı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da 2 Ağustos’ta gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili tutuklanan üç kişi, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.  

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Ersan Yaran, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yaran, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti. Yaran, iki kişinin tasarruflarında bulunan beyzbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Yaran, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.

banner134

Polis çavuşu Ersan Yaran, mesele ile ilgili yapılan çok yönlü tahkikat sonrasında üç zanlının tutuklandığını belirtti. Yaran, zanlı A.T.’nin polise yaptığı sözlü beyanda diğer iki arkadaşıyla Yüksel’in evinin yakınına gittiklerini, zanlı T.K.O.’nun arabadan beyzbol sopası aldığını ve M.T.A. ile birlikte eve yönelip, bir süre sonra telaşla arabaya döndükleri yönünde beyanda bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Yaran, zanlılar T.K.O., A.T. ve M.TA.’nın aleyhine  başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların  yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşullarıyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104