Gaziköy kırsal kesim arsalarının 5 yıllık elektrik sorunu çözüldü…

banner37

banner87
Gaziköy kırsal kesim arsalarının 5 yıllık elektrik sorunu çözüldü…
banner90
banner99

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gaziköy kırsal kesim arsalarının 5 yıllık elektrik sorunun çözüldüğünü duyurdu. İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars'ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

Daha önceki yıllarda altyapısız olarak vatandaşlarımıza dağıtılan ve büyük mağduriyetlere yol açan kırsal kesim arazilerinin altyapı sorunlarının giderilmesi için İçişleri Bakanlığı hedeflenen projeleri adım adım hayata geçiriyor.

İçişleri Bakanlığı Sosyal Konut Müdürlüğü tarafından yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda, Gaziköy’de 2014 yılında dağıtılan kırsal kesim arsalarının elektrik sorunu çözülüyor. Yaklaşık 5 yıl önce dağıtılan kırsal kesim arsalarındaki en büyük mağduriyetlerden biri olan elektrik sorunun giderilmesi için Sosyal Konut Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 ay önce sorun yerinde incelemiş ve başlatılan çalışmalarla, Gaziköy’de altyapısı eksik olarak 2014 yılında kırsal kesim arsası verilen vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik proje çalışmalarını başlatılmıştı.

İki aylık çalışmalar sonucunda bugün itibarıyla gerekli girişimler yapılmış ve 360 bin Türk Lirası bir maliyetle hazırlanan proje ile elektrik akımı kırsal kesim arsalarına ulaştırılmış oldu.

Elektrik akımı altyapısı için işlemlerin tamamlanmasıyla bölgede inşaatı tamamlanmış olan konutlara uzun bir bekleyişten sonra nihayet elektrik akımı gitmiş olacaktır. Kıırsal kesim arsalarının altyapı sorunlarına giderilmesine yönelik çalışmaları devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75