banner6

Gazimağusa Belediye Başkanı Uluçay kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı

banner37

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Avrupa Birliği finansmanı ile Gazimağusa genelinde sürdürülen kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarını inceledi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Uluçay kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı
banner99

Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, çalışmaları sürdüren Çeltikçioğlu İnşaat şantiyesinde firma yetkilileri ile görüşen Uluçay, bir süredir kentte devam eden çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi aldı. Ziyarette, çalışmalar nedeni ile meydana gelen sorunlar konusunda da istişarede bulunuldu, çözümler konusunda adım atıldı.
Çalışmalarından dolayı Gazimağusa Belediyesi ve Gazimağusa halkı adına şirkete teşekkürlerini sunan Uluçay, kanalizasyonda yaşanan sorunların gerek taşmalar gerekse kötü koku nedeni ile kenti uzun bir süredir meşgul ettiğini, çalışmaların tamamlanması ile kent halkı için büyük bir sorunun ortadan kalkacağını ifade etti.
Toplantıda, Çeltikçioğlu İnşaat yetkilisi Sercan Özkahraman, 11 aydır kent genelinde devam eden kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları hakkında teknik bilgiler verdi. Özkahraman, toplamda 31 km ana hat ve 13.5 km’lik evsel bağlantılar ile ilgili yürütülen çalışmanın, 19.6 km ile yüzde 62’lik oranının tamamlandığını, bu süreçte 10 bin 500 m asfalt dökümü yapıldığını, 4 ekip halinde çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104