Gazimağusa'da kundaklama dehşeti

banner37

Gazimağusa’da dün sabahın ilk saatlerinde Berlin Bar Cafe Nargile isimli işyerinde kundaklama sonucu çıkan yangında 4 işyeri yanarak zarar gördü. Polis 1 kişiyi tutukladı, 1 kişi ise aranıyor

Gazimağusa'da kundaklama dehşeti
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde Gülseren kavşağının karşısında bulunan Döveç Center isimli apartmanın zemin katında 3 ay önce faaliyete başlayan Berlin Bar Cafe Nargile isimli işyerinde dün sabah saat 02.25’te kundaklama sonucu yangın çıktı.

Gazimağusa Adli Şube ekiplerinin kundaklama şüphesiyle yürüttükleri soruşturma neticesinde, olayın azmettiricisi olduğuna inanılan bir kişi tutuklanırken, kamera görüntülerini inceleyen polis bir kişinin eşkali tespit edildi. Tutuklanan kişinin bugün sabah mahkemeye çıkarılması beklenirken, polis eşkali tespit edilen kişi arıyor.

banner134
Barın kapatıldıktan çok kısa süre sonra yanmaya başladığı öğrenilirken, bir anda tüm barı kaplayan alevler hemen bitişiğinde bulunan Yogahamy isimli dondurma dükkanını, Loft Estate isimli emlak dükkanı ve Telsim Gülseren Shop isimli telefon dükkanına da sıçradı. Alevler apartmanın üst katındaki dairelerde de kısmen zarara neden oldu.

Yangın, çevrede bulunan vatandaşların ve Gazimağusa İtfaiyesi’nin çabasıyla söndürülebildi. Yangını gören Berlin Bar Cafe Nargile isimli işyerinin işletmecisi İbrahim Karataş fenalaştı. Ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Karataş bir süre müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Polis ve itfaiye Berlin Bar Cafe Nargile’den kamera görüntülerini ve bir bidonu emare olarak aldı.

Polis Basın Subaylığı yangınla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, dün saat 02 25 raddelerinde Gazimağusa’da, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Döveç Center isimli apartmanın zemin katında faaliyet gösteren Berlin Bar Cafe Nargile isimli iş yeri içerisinde henüz tespit edilemeyen bir sebepten dolayı bir yangın çıktığı bildirildi.
Yangının daha sonra konu barın bitişiğinde bulunan Yogo Hamy isimli dondurma dükkanına, Loft Estate isimli emlak dükkanına ve Telsim Gülseren Shop isimli telefon dükkanına sirayet ettiği belirtildi.

Yangın neticesinde Berlin Bar Cafe Nargile isimli iş yeri ve içersindeki restoran malzemeleri tamamen, Yogo Hamy isimli dondurma dükkanı ve içerisindeki malzemeler kısmen, Gülseren Shop isimli telefon dükkanının ön giriş kapısı, Loft Estate isimli emlak dükkanının ise ışıklı tabelası yanarak zarar gördüğünü açıklanırken, yangınla ilgili yürütülen polis soruşturması neticesinde eşkali tespit edilen bir kişi halen aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75