Gazimağusa’da petrol gemisi karaya oturdu

banner37

Gazimağusa Limanı açıklarında bir yılı aşkın süredir beklemekte olan, içinde 6 mürettebatın bulunduğu Tanzanya bandıralı ‘Rawan’ isimli petrol gemisi, olumsuz hava koşulları nedeniyle karaya sürüklendi

banner87
Gazimağusa’da petrol gemisi karaya oturdu
banner8

FIRTINA, KARAYA SÜRÜKLEDİ… Bazı sorunlar nedeniyle aleyhine dava açılan ve ülkeye girişine izin verilmediği için bir yılı aşkın bir süredir Gazimağusa Limanı açıklarında bekleyen Tanzanya bandıralı ‘Rawan’ isimli petrol gemisi, şiddetli fırtına nedeniyle sürüklenerek Gülseren bölgesinde karaya oturdu. İçerisindeki 6 mürettebatıyla birlikte sürüklenen gemiyi kurtarmak için çalışmalar başlarken, Gazimağusa Liman Başkanı Oran Soyel, mürettebatın güvende olduğunu, olası bir tehlike halinde ise müdahale için ekiplerin hazırda beklediğini söyledi.


Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Limanı açıklarında bir yılı aşkın süredir beklemekte olan, içinde 6 mürettebatın bulunduğu Tanzanya bandıralı ‘Rawan’ isimli gemi, olumsuz hava koşulları nedeniyle karaya doğru sürüklendi.

Gemi, sürüklendiği Gülseren bölgesinde karaya oturdu. Oturduğu yerden kurtarılması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Gemiye, hava koşulları nedeniyle anında müdahale etmek mümkün olmadı.

Geminin, bazı sorunlar nedeniyle mahkemelik olduğu ve ülkeye girişine izin verilmediği için, içerisindeki 6 mürettebatıyla birlikte bir yılı aşkın bir süredir Gazimağusa Limanı’nın açığında beklediği bildirildi.

“Tedbirler alındı”

Gazimağusa Liman Başkanı Oran Soyel, gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Başkan Oran Soyel, “Mürettebat güvende. Olası bir tehlike halinde tüm ekipler hazırda bekliyor. Sahil Güvenlik, Sivil Savunma, Kıyı Emniyeti, Liman Başkanlığı ve polis herhangi bir yardım talebi doğrultusunda hazırda bekliyor” dedi.

Oran Soyel, ayrıca, gemiyi oturduğu yerden kurtarabilmek için gerekli araştırmanın başladığını da sözlerine ekledi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, gemiye henüz müdahale edilmedi. Geminin durumunun şu an itibariyle herhangi bir tehlike arz etmediği belirtildi.
 

Foto altı:

Ülkeye girişine izin verilmediği için bir yılı aşkın süredir Gazimağusa Limanı açıklarında bekleyen Tanzanya bandıralı ‘Rawan’ isimli petrol gemisi, şiddetli fırtına nedeniyle sürüklenerek Gazimağusa bölgesinde karaya oturdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108