banner6

Gece kulüpleri pislik içinde! Hijyen yok!

banner37

Yıllardır gece kulüplerine denetim yapılmadığından dolayı hijyen kurallarına aykırı davranan işletmelere uyarılarda bulunuldu

Gece kulüpleri pislik içinde! Hijyen yok!
banner151 banner143

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok gece kulübüne yapılan denetimlerde, hijyen koşullarına uymayan gece kulüplerine uyarılarda bulunuldu.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) geçtiğimiz hafta Haspolat bölgesinde faaliyet gösteren dört gece kulübünü mühürleyip faaliyetlerini durdurması ülkemizde yıllardır tartışılan gece kulüpleri konusuna bir yenisini daha getirdi.

Sağlık Bakanı Filiz Besim, gece kulüplerinde yıllardır denetim yapılmadığına dikkat çekerek geçtiğimiz gün yapılan denetlemelerde manzaranın korkunç olduğunu vurguladı.

“Hijyen koşullarına uymayan işletmeler uyarıldı”

Besim, İçişleri Bakanlığı’nın koordine ettiği gece kulübü denetlemelerine temel sağlık hizmetleri sunma adına hijyeni kontrol ederek destek verdiklerini belirterek denetim sonucunda gece kulübü içerisinde bulunan bar ve mutfak kısmının hijyene aykırı olduğunu tespit ettiklerini ve bu nedenle de işletmeye uyarılarda bulunduklarını ifade etti.

Uyarı yapılan gece kulüplerine yasa gereği 10 gün sonra tekrar gidip bakacaklarını vurgulayan Besim, denetlemelerin devam edeceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 09:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104