banner6

'Geçicilerin kadrolanma sürecini başından itibaren destekliyoruz'

banner37

Eşit Hak ve Adalet Sendikası(HAKSEN) geçicilerin kadrolanma sürecini başından itibaren desteklediğini bildirdi.

'Geçicilerin kadrolanma sürecini başından itibaren destekliyoruz'
banner151 banner143

Hak-Sen Başkanı İzzet Türkmen yazılı açıklamasında, geçicilerin kadrolanmasına yönelik mevcut yasa önerisindeki kadrolama kriterlerinin, kadrolu çalışanların haklarını  çiğnemeden, adalet duygusunu zedelemeden geçicilerin kadrolanması konusunda en uygun yolun bulunması ve kadrolanmanın anayasa ile mevzuata aykırı olmaması,  kamu vicdanını yaralamaması için en iyi çabayı ortaya koyduğunu ifade etti.

Öneri sahibi Dursun Oğuz’la defalarca görüşerek teknik hataları, yanlış düzenlemeleri ifade ettiklerini ve doğrusunu kaleme alarak ilettiklerini ifade eden Türkmen, komite üyeleriyle de görüşerek doğruyu desteklemeleri için görüş ve önerilerini aktardığını belirtti.

Türkmen, geçicilerin kadrolanması için hazırlanan yasa önerisinin doğru zeminde hayat bulması, öneride talep edilen performans değerlendirme formunun başvuru belgeleri arasından çıkarılması gerektiğini  kaydetti.

Hak-Sen’in konuyla ilgili yaptıklarını sıralayan Türkmen, sınav başarı puanının 60’a indirilerek daha fazla sayıda geçici personelin kadrolanma imkânının önünü açtıklarını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 15:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104