Geçicilerle ilgili 2 yasa önerisi onaylandı

banner37

Kamuda görev yapan bin 16 geçici statüdeki memurun kadrolanmasıyla ilgili düzenlemeler içeren iki yasa önerisi daha Meclis Genel Kurulu’nda onaylandı.

Geçicilerle ilgili 2 yasa önerisi onaylandı
banner90
banner99

Meclis Genel Kurulu’nda “Geçici Personel Yasa Önerisi” ele alındı. Bu bölümde ilk olarak ilgili komite raporu okundu.

Raporun okunmasının ardından yasa önerisi madde madde okunarak oy çokluğuyla kabul edildi.

Ardından Kamu Çalışanlarının Maaş, Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi (Değişiklik No:2 ) Yasa Önerisi’yle ilgili rapor görüşüldü.

Soyer: “Maaş ve ücretler 2004 düzeyine geriledi”

Önerinin madde madde görüşülmesi sırasında söz alan CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, ülkede bütün olarak büyük sıkıntı olduğunu kamu çalışanlarının yanında özellikle özel sektörde çalışanların zor durumda olduğunu ifade etti.

banner134
Soyer, ülkede maaş ve ücretlerin reel olarak 2004 düzeyine gerilediğini, fiyatların ise 2004’ün çok çok üzerinde olduğunu kaydetti.

Yükselen enflasyon ve döviz krizine dikkat çeken Soyer, hükümetin yaşanan tıkanıklığa seçimi bahane etmeyerek acil çözüm bulması gerektiğini ve bunu yapmaya yetkisi olduğunu kaydetti.

Soyer’in konuşmasının ardından yasa önerisi oy çokluğuyla kabul edildi.

Melis’te daha sonra Dilekçe ve Ombudsman Komitesi’nin Sevim Süreç’in dilekçesine ilişkin Komite Kararına TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli’nin itirazına ilişkin raporu oy çokluğuyla onaylandı.

Böylece Meclis bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Genel Kurul bir sonraki toplantısını yarın gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75