Geçim derdindeyiz

banner37

Piyasadaki pahalılık ve ardı arkası kesilmeyen zamlar, vatandaşı çileden çıkardı:

Geçim derdindeyiz
banner8

Erol KANLIADA

Ülkemizde zam furyasının ardı arkası kesilmiyor.

17 TL’lik artışla artık fiyatı 107 TL olan tüp gaza zam haberine tepki gösteren vatandaşlar, zammı bekleyip stokçuluk yapan firmaları da eleştirdi.

Vatandaşlar, “Her şey pahalı, her şeye zam, geçim derdindeyiz” diyerek yaşadıkları zorlukları KIBRIS’a anlattı.

Bu arada, Ticaret Dairesi dün gaz stokçuluğu yaptığı tespit edilen firmalara ceza kesti.

banner134

Vatandaşlar ne dedi?...  Vatandaşlar ne dedi?... Vatandaşlar ne dedi?... 

Ersin Toprak:

“Piyasada birkaç gündür tüp gaz bulamıyoruz. Stokçuluk doğru değil, insanlar mağdur oluyor. Asgari ücretin bile henüz belirlenemediği ülkemizde bunları yaşamak üzücü. Her şey pahalı, her şeye zam geliyor. Birilerinin artık bu duruma dur demesi gerekiyor.”

Mustafa Baykent:

“Tüp gaza muhtaç bırakıldık. Ellerinde olmasına rağmen bayiler vermiyor. Sırf zam gelsin diye bekliyorlar. Gerçekten çok yazık, devlet bu konuda bir an önce somut adımlar atmalıdır. Vatandaşlar bunu hak etmiyor.”

Fatma Kargın:

“Tüp gaz bulmakta zorlandık. Sırf zam yapılsın diye beklediklerinden tüp satmayan bayiler var. Zaten tek derdimiz tüp değil, tavuk, yağ, şeker her şeye zam geldi. Artık ne yapacağız biz de bilmiyoruz”.

Ali Çeliker:

“Bayiler vermediğinden dolayı biz de tüp gaz sıkıntısı yaşıyoruz. Vatandaşlara çok ayıp ediyorlar, devlet bu işin bir çözümünü bulmalı. Sırf tüp gaza zam gelsin diye stokçuluk yapılmamalı. İnsanlar geçim derdindedir. Pahalılık çok”.

İbrahim Denizer:

“Tüp gazın stokçuluk yapılarak halka satılmamasından ben de şikâyetçiyim. Ben yetimlik maaşıyla geçinmeye çalışıyorum fakat geçinemiyorum. Hayatı artık biraz da olsa ucuzlatmaları gerekiyor”.

Doğuş Komeç:

“Biz vatandaşlar olarak pahalılıktan bıktık, tüp gaz, petrol, tavuk gibi her şeye zam geliyor. Tek kelime söylemek gerekirse şikayetçiyiz. Bu şartlar altında yaşarken umutsuzuz ve bunu devlet yetkilileri dikkate almıyor.”

Ersin Doğaç:

“Ülkemizde stokçuluk yapmanın yasak olduğunu biliyorum. Bu gibi durumlara göz yumulmamalı. Pahalılık aldı başını gidiyor, buna da çare üretilmeli.”

Ülviye Sincer:

“Kimse vatandaşların ne zorluklarla geçindiğini hesaba katmıyor. Tüp gaza da zam geldi, geçim derdimiz daha da büyüdü. Sırf 3-5 kuruş daha fazla kazanacaklar diye stokçuluk yapmak hiç adil değil.”

Hasan Avlık:

“Kış aylarında bolca kullandığımız tüp gazın kışta daha pahalıya satılması doğal fakat yaz aylarında daha az kullanıldığından ucuzlatılması gerektiğini düşünüyorum. Buna rağmen zam yapıldı. Bu durum maalesef çok üzücü. Bir an önce bunun önüne geçilmeli.”

Yılşen Canoş:

“Artık vatandaşlar olarak ne diyeceğimizi bilmiyorum. Olan biten her şeye zam yaparak bizi öyle bir hale getirdiler ki ne desek artık boş geliyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75