Geçitköy Barajı’ndaki su neredeyse tükendi

banner37

Türkiye’den su akışı yeniden başlayıncaya kadar bölgedeki tarım üreticilerine barajdan su çekmeleri yasaklandı

Geçitköy Barajı’ndaki su neredeyse tükendi
banner99

BARAJDAKİ BALIK VE CANLILAR İÇİN… Ocak ayından beri su akışı duran Geçitköy Barajı’nın doluluk oranının neredeyse yüzde 90 düşmesi nedeniyle, Devlet Su İşleri Dairesi, barajdaki balık ve diğer canlıların korunması adına, hafta sonundan itibaren Türkiye’den yeniden su akışı başlayıncaya kadar bölgedeki tarım üreticilerine barajdan motorla su çekmelerini yasakladı.

Güren TİLKİ

Türkiye’den su taşıyan borulardan birinin Ocak ayında kopmasıyla su akışı duran ve hava muhalefeti nedeniyle geçtiğimiz hafta tamamlanması beklenen tamir işlemlerinin uzaması, Geçitköy Barajı’nı neredeyse tamamen susuz bıraktı.


banner134
Ocak ayından beri su akışı durduğu için doluluk oranı neredeyse yüzde 90 oranında düşen Geçitköy Barajı’ndaki balık ve diğer canlıları korumak adına Devlet Su İşleri Dairesi, geçtiğimiz hafta sonundan itibaren bölgedeki tarım üreticilerine barajdan motorla su çekmeyi yasakladı.


Devlet Su İşleri Dairesi’nden, yeniden su akışı başlayıncaya kadar hafta sonundan itibaren Geçitköy Barajı’ndan motorla su çekiminin yasaklandığı yönündeki bildirimi alan bölgede tarımla uğraşan üreticiler ise, tüm ülke gibi kendilerinin de susuzluk çektiğini ve arızanın biran önce giderilmesini beklediklerini belirterek “bizler burada tarımla uğraşıyor ve geçimimizi bununla sağlıyoruz. Umarız, çalışmalar biran önce tamamlanır ve Türkiye’den baraja yeniden su akışı başlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75