Geleceğin makinisti Emilie

banner37

Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi motor bölümü öğrencisi Emilie Hudecek ile Mirza Doğan, Güzelyurt’ta makinistlik yapan Serkan Özaltaylıer’ın yanında meslekleriyle ilgili pratik yapıyor

banner87
Geleceğin makinisti Emilie
banner90
banner99

“BİZİM ÖNÜMÜZ AÇIK”… İleride makinist dükkanı açmak istediğini söyleyen Emilie Hudecek, “Ülkemizde işsizlik sorunu var. Seçtiğimiz meslekler bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. O kadar insan üniversitede emek veriyor, dirsek çürütüyor emeklerinin karşılığını alamıyor. Bizim önümüz açık, emeğimizin karşılığını almak için bu mesleği seçtik” dedi.

Güren TİLKİ

   Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi 10. sınıf motor bölümü öğrencisi Emilie Hudecek ile Mirza Doğan, makinistlik mesleğine gönül verdi.

banner134
   Güzelyurt’ta makinistlik yapan Serkan Özaltaylıer’in yanında okulda öğrendiği teorik bilgileri, pratik de yaparak pekiştiren iki öğrenci, hem harçlığını çıkarıyor hem de meslek sahibi olmak için çalışıyor.

   Erkek mesleği olarak bilinen ve ülkemizde pek nadir karşılaştığımız makinist kadınlar, her zaman gurur kaynağı oluyor.

   15 yaşında olan Emilie Hudecek de tüm kadınları ve genç kızları gururlandıran isimlerden biri…

   Mesleğini sevdiğini ve ileride makinist dükkanı açmak istediğini söyleyen Hudecek, erkek öğrenci ağırlıklı bölümde zorluk yaşamadığını, arkadaşlarının da kendisine destek olduğunu ifade etti.

   Hudecek, “Ülkemizde işsizlik sorunu var. Seçtiğimiz meslekler bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. O kadar insan üniversitede emek veriyor, dirsek çürütüyor emeklerinin karşılığını alamıyor. Bizim önümüz açık, emeğimizin karşılığını almak için bu mesleği seçtik” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75