Gelincik yolları çukurlarla dolu

banner37

Bölge halkı, seslerini duyuramamaktan şikayetçi

banner87
Gelincik yolları çukurlarla dolu
banner8

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediyesi’ne bağlı Gelincik Köyü’nde yollar delik, deşik.

Gelincik’in içinden geçen ve Boltaşlı, Derince, Taşlıca, Avtepe, Kuruova ve Kaleburnu Köylerine ulaşan anayol, deyim yerindeyse yol olmaktan çıktı.

Gelincik Köyü’nde döşenen su boruları nedeniyle kazılan yolların çukurları bir türlü tamir edilmedi.

Beton dökülerek doldurulmasına rağmen çökme yapan çukurlar, anayolda seyreden araçlar için tehlike yaratırken, hasarlara da neden oluyor.

Bölge halkı, Gelincik Köyü’nden araçlarıyla geçerken yolda değil, sanki de tarlada gidiyor gibi hissettiklerini ifade ederek, yetkililerden bu sorunu bir an önce gidermesini istedi.

Araçlarının da sürekli çukurlara düşerek hasar gördüğünü anlatan köylüler, bu sorunun defalarca basında da yer aldığını ancak kimsenin sorumluluk üstlenerek çözüm üretmediğinden şikayet etti.

Gelincik Muhtarı Ahmet Talay, Gelincik’in içinden geçen ve 6 köyün kullandığı yolun çok kötü durumda olduğunu belirterek, birçok vatandaşın aracının zarar gördüğünü söyledi.

Talay, şöyle konuştu:

“Bu sorun aylar önce KIBRIS Gazetesi’nde çıktı ama maalesef hiçbir icraat yapılmadı. Belediye, defalarca çukurları betonla doldurdu ancak yol devamlı kullanıldığı için betonlar söküldü ve yollar, yine kocaman çukurlarla doldu. Ben göreve yeni geldim. En kısa zamanda bir yazı ile karayollarına başvuracağım.”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108