banner6

Gemikonağı yolu yenileniyor

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gemikonağı yolunun yenileme projesinin ihale aşamasına geldiğini, çok kısa bir süre içerisinde çalışmaların başlatılacağını ifade etti.

Gemikonağı yolu yenileniyor
banner8

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst Gemikonağı’nı ziyaret ederek, Gemikonağı yolu ile ilgili halka bilgi verdi.

Gemikonağı köy kahvehanesinde halkla bir araya gelen Bakan Dürüst, burada yaptığı konuşmada, bölge halkının uzun zamandır  beklentisi ve ihtiyacı olan  Gemikonağı ana yolunun yeniden düzenlenerek yenilenme projesinin ihale aşamasına geldiğini, çalışmaların kısa süre içerisinde başlatılacağını açıkladı.

banner134

Dürüst, söz konusu yolun, Yeşilırmak, Bademliköy, Yedidalga, Bağlıköy, Cengizköy, Denizli, Çamlıköy ve Lefke ve hatta Yeşilyurt halkını ve  yaklaşık olarak 15 bin nüfusa sahip Lefke Avrupa Üniversitesi’ni de çok yakından ilgilendirdiğini kaydetti.

Yaklaşık olarak 6.5 kilometre  uzunluğundaki yolun yenileme projesinin, bir çok kez trafik kazalarının meydana geldiği Cengiz Topel Anıtı’nın düzenlenmesi ve yaklaşık bin 400 metrelik deniz sahilinden Lefke Avrupa Üniversitesi girişine kadarki yolun yenilenmesi, genişletilmesi çalışmalarını da kapsadığını belirten Bakan Dürüst, “Bu proje ile yakın bir geçmişte İlçe olan Lefke’ye bir dinamizm, güzellik ve en önemlisi de trafikte güvenli seyahati getireceği inancını taşımaktayım” dedi.

Dürüst, Cengiz Topel Anıtı’nın bulunduğu noktada birçok trafik kazasının meydana geldiğini, hatta bazılarının ölümle sonuçlandığını hatırlatarak, “Orada biz yakın bir geçmişte, bölgenin ileri gelenlerinden birisi olan Özay Kandulu’yu da kaybettik. Hem Trafikte canların yitip gitmemesi adına hem de bölgenin ileri gelen simgesel ismini yaşatmak adına da bir çalışma başlatacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 14:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104