banner6

Gemikonağı’nda uyuşturucu madde ile tespit edilen zanlılar teminatla serbest

banner37

Gemikonağı’nda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Sharon Barnete ile Tafadzwa Raradza teminata bağlandı.

Gemikonağı’nda uyuşturucu madde ile tespit edilen zanlılar teminatla serbest
banner90
banner99

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekipleri tarafından Gemikonağı’nda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlılar 19 yaşındaki Sharon Barnete ile 25 yaşındaki Tafadzwa Raradza, bugün Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede şahadet veren polis memuru, aldıkları ihbar üzerine 13 Mart 2023 tarihinde, Gemikonağı’nda, Sharon Barnete’nin kalmakta olduğu ikametgaha Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekipleri tarafından operasyon düzenlendiğini söyledi.

“UYUŞTURUCU VE NAKİT PARA EMARE OLARAK ALINDI”

Polis memuru, zanlının evinde yapılan aramada, 30 gram ağırlığında hint keneviri ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan bin 300 TL nakit paranın emare olarak alındığını açıkladı.

Polis memuru, yapılan soruşturma sonucu suçla bağlantılı Tafadzwa Raradza’nın tespit edildiğini ve aynı gün yakalandığını belirtti.

Mahkeme, mesele ile ilgili olarak zanlı 1 Sharon Barnete’nin 300 bin kefalet senedi ve 20 bin nakti teminat yatırması, zanlı 2 Tafadzwa Raradza’nın 15 bin nakti teminat yatırması ve kimlik ve pasaportlarına el konulmasına karar verdi. Zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104