banner6

Gencecik iki hayat söndü

banner37

Gencecik iki hayat söndü
banner151 banner143

Doğan SAMER-Emine UYSAL ÇALUDA

   Bir yanda aydınlatması olmayan bakımsız, döküm saçım yollar, bir yanda uyulmayan trafik kuralları birleşti ve kaçınılmazı getirdi. Girne-Lefkoşa anayolunda dün günün ilk saatlerinde meydana gelen trafik kazasında yaşları 22 ve 23 olan iki genç hayatını kaybetti, kalbi duran 22 yaşındaki bir genç hayata döndürüldü. Kazayı yapan aracı kullanan 22 yaşındaki bir başka genç ise iki arkadaşının ölümüne, bir arkadaşının da yaralanmasına sebep olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

   Girne’den Lefkoşa istikametine doğru seyreden Mohammed Abdalla Mohammed Abuzıed’in kullandığı KY 976 plakalı araç saat 00.40 sıralarında direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu çift şeritli anayolu ikiye ayıran refüj üzerindeki beton bariyere çarptı. Araçta yolcu olarak bulunan 22 yaşındaki Sara Abdulkafir olay yerinde, 23 yaşındaki Marwan Baderelden ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay yerinde kalbi duran 22 yaşındaki Hassan Awad Hassan Elawad ise kaldırıldığı hastanede yapılan müdahale sonucu hayata döndürüldü, dün taburcu edildi. Sürücü Abuzıed ise kazadan yara almadan kurtuldu.

Ölen kız arkadaşının

başında kalbi durdu

   Olay yerinde hayatını kaybeden 22 yaşındaki Sara Abdulkafir’in erkek arkadaşı olan aynı yaştaki Hassan Awad Hassan Elawad, kız arkadaşının cansız bedeninin başında uzun süre ağladı, olayın şokundan çıkamadı.

   Kız arkadaşının başında dakikalarda feryat ederek ağlayan Hassan Awad Hassan Elawad, bir süre sonra yere yığıldı ve kalp atışı durdu. Olay yerine sevk edilen ek 112 Acil Sağlık ekibiyle hastaneye kaldırılan Elawad’ın duran kalbi yapılan müdahaleler sonucu tekrar çalıştırıldı. Elawad, hastanede gördüğü tedavinin ardından dün taburcu edildi.

Araç sürüsü tutuklanarak

mahkemeye çıkarıldı

   Kazanın duyulmasıyla birlikte çok sayıda sağlık ve polis ekibi olay yerine sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla hastaneye taşınırken, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Tahkikat Şube ekipleri de karanlığın içinde incelemelerini yapıp, ölçümlerini alarak soruşturmasına başladı, hastaneye kaldırılarak muayenesi yapılan 22 yaşındaki sürücü Mohammed Abdalla Mohammed Abuzıed’i tutukladı ve dün gün içerisinde mahkemeye çıkararak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri aldı. Abuzıed’in bugün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

   Polis, Abuzıed’den alkol ve uyuşturucu testi için kan örneği alındığını belirtirken, zanlının avukatı ise müvekkilinin polise aracının önünün bir başka araç tarafından kesildiğini söylediğini ve plakasını da verdiğini açıkladı. Polis, bu iddianın da araştırılacağını belirtti.

İki arkadaşı öldü

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Abuzıed, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Hasan Boşnak’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis çavuşu Yusuf Türkkal, 02.06.2022 tarihinde, saat 00.40 raddelerinde, Girne-Lefkoşa anayolu boyunca KY 976 plakalı salon aracı Lefkoşa istikametine doğru aşırı süratli bir şekilde kullanan Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in seyrettiği yol üzerinde bulunan kuzey çevre yolu kavşağına yaklaştığında, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip kontrolsüz bir şekilde yolun solundan yoldan çıkıp bariyerlere çarptığını belirtti.

   Çarpmanın etkisi ile yolun sağına doğru kontrolsüzce savrulan aracın yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarptığını kaydeden Türkkal, kaza sonucu KY 976 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Lefkoşa’da sakin Sara Abdulkafir’in (K-22) olay yerinde yaşamını yitirdiğini, Lefkoşa’da sakin Marwan Baderelden’in (E-23) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini söyledi.

   Türkkal sözlerine devamla; aynı araçta yolcu olarak bulunan diğer bir şahıs olan Lefkoşa’da sakin Hassan Awad Hassan Elawad’ın da (E-22) yapılan tedavisinin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin olmadığını kaydetti, araç sürücüsü Mohamed Abdalla Mohamed Abuzıed’in ise sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından tutuklandığını belirtti.

   Zanlının alkol ve uyuşturucu kullanıp kullanmadığının belirlenmesi için analiz amacıyla kan örneği alındığını ifade eden Türkkal, kazada hayatını kaybeden Marwan Baderelden’in üniversite öğrencisi olduğunu, Sara Abdulkafir’in ise yasal statüsünün araştırılacağını kaydetti.

   Tahkikatın devam ettiğini söyleyen Türkkal, zanlının aleyhine bir gün tutukluluk emri talep etti.

   Zanlının avukatı Sedef Özzafer, müvekkilinin polise, aracının önünün bir başka araç tarafından kesildiğini ve kazanın bu şekilde olduğunu söylediğini, ayrıca plaka numarası da verdiğini ileri sürdü. Yusuf Türkkal, bu iddianın araştırılacağını beyan etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104