banner6

Gençler için çalışacağım

banner37

DP İskele Milletvekili Adayı Maşallah Cihangir, seçilmesi halinde gerçekleştirmek istediği hedefleri hakkında bilgi verdi:

Gençler için çalışacağım
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Demokrat Parti’nin (DP) İskele Milletvekili adayı Maşallah Cihangir, özellikle gençlerin yaşadığı sorunları çözmek için aday olduğunu anlattı.
Emekli polisliğin yanında ayrıca Hukuk Fakültesi mezunu da olan evli ve iki çocuk babası Maşallah Cihangir, “Demokrat Parti milletvekili adayı olarak çıktığımız siyaset yolunda, ülkemizin daha güzel yarınlara kavuşabilmesi adına bazı sorunların çözülmesine katkıda bulunma arzusu içerisindeyim” dedi.
Cihangir, şöyle devam etti:

“Ülkemizde gençlerimizin yaşadığı sıkıntıları bilen birisi olarak, önceliğimiz gençlerimizin yaşamış oldukları sorunları çözmek olacaktır. Unutulmamalıdır ki, gençler ülkemizin geleceğinin mimarı ve yarınlarımızın teminatıdırlar. Parti vizyon ve misyonumuzda da belirtildiği üzere genç kesimden daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha fazla insan hakları, daha fazla eşitlik ve daha fazla adalet taleplerinin yükselmesi Demokrat Parti’nin de bu toplumsal gelişmeleri göz önünde bulundurarak politika ve vizyon yenilemesinin motivasyonu olmuştur. Bu motivasyon doğrultusunda gençlerimizin hayatına dokunacak bazı uygulamaları hayata geçirmek ve onların daha mutlu olmalarını sağlamak yine önceliklerimiz arasında olacaktır.”

“Eğitim şartları iyileştirilmeli, iş imkanları çoğaltılmalı”

 Maşallah Cihangir, ülkemizde eğitim şartlarının iyileştirilmesi, iş imkanları çoğaltılması, dünya ile entegre olmalarına yardımcı olunması gerektiğini belirtti.

Cihangir, özellikle kalıcı, sürdürülebilir sosyal ve spor tesisler alanında günümüz koşullarına uygun çalışmalar yapılması gerektiğini de dile getirdi.

Cihangir, şöyle devam etti:

“Unutulmamalıdır ki geçlerimizin mutlu olması, ülkelerini sevip, ülkelerinde çalışmaları KKTC’yi daha da geliştirip, daha güçlü bir hale getirecektir. Yine ülkemiz gençleri başta olmak üzere tüm halkımızı etkileyen uyuşturucu ile mücadele konusunda da bazı eksikliklerin olduğu kanaatindeyiz. Uyuşturucu konusu küresel bir sorun olup, uyuşturucu ile mücadele etmek toplumun sağlığı ve huzuru açısından olmazsa olmazdır. Bu çerçevede uyuşturucu ile mücadele ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele merkezleri kurulması ve bağımlılık ile mücadelede ülkemiz üniversiteleri ile birlikte çalışmalar gerçekleştirilmesine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Ülkemizin bir diğer önemli sorunu çiftçimizin yaşamış olduğu sıkıntılardır. Ülkemiz her ne kadar kurak bir iklime sahip olsa da gelişen teknoloji kural iklimlerde de tarım faaliyetlerinin yapılmasını mümkün kılmıştır. Bu çerçevede yine tarımsal faaliyetler konusunda ülkemizin her bölgesinde bilimsel analizler yapılması ve bu analizler çerçevesinde çiftçimizi rahatlatacak ve üretimi arttıracak çalışmaların yapılması son derece önemlidir.”

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ygunaydin
Ygunaydin - 9 ay Önce

Yürekten destekliyoruz başarılar????siyasete kalite ve dürüstlük katıcaksınız.

edward george
edward george - 9 ay Önce

umitliyim.

Elvan soybur
Elvan soybur - 9 ay Önce

Halktan birisi samimi ve gerçek sorunlara deginmis????başarılar

Fikret hss
Fikret hss - 8 ay Önce

Benim kanım ,canım öz amcamın oğlu vatansever adam gibi adam maşAllah kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun kurban

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110