Gençlik Kurultayı'nda iki toplumlu mesaj: Artık çözüm istiyoruz!

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü’nün 15. Olağanüstü Kurultayı dün KTAMS Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve mevcut başkan Şehan Tomgüsehan yeniden Gençlik Örgütü Başkanlığı görevine getirildi.

Gençlik Kurultayı'nda iki toplumlu mesaj: Artık çözüm istiyoruz!
banner90
banner99

Seçimsiz yapılan kurultayda 30 kişiden oluşan CTP Gençlik Örgütü Gençlik Meclisi’ne girenler de belirlendi. Saat 18.00’de başlayan kurultaya Genel Başkan Mehmet Ali Talat, Genel Sekreter Tufan Erhürman, MYK üyeleri, milletvekilleri ve çok sayıda genç katılırken, Kıbrıs’ın güneyinden ve Türkiye’den davetliler de kurultayda yer aldı. Genel Başkan Talat, Gençlik Örgütü Başkanı Tomgüsehan, EDON Genel Sekreteri Hristos Hristofyas ve NEDISY Dış İlişkiler Sekreteri Theodoulos Ioannou konuşma yaptı.

Talat: Gençleri çok büyük görevler bekliyor

Gençlere seslenen Genel Başkan Mehmet Ali Talat, gençlerin bu kurultayla birlikte önemli bir aşamayı daha geride bıraktıklarını ve Kıbrıs Sorununda yolun sonuna gelindiğini, bu aşamadan sonra bir geri dönüş beklemediğini belirtti. Kıbrıs halkları için çok önemli bir dönemece girildiğini ve bu dönemeçte gençleri çok büyük görevlerin beklediğini dile getiren Talat, bundan sonraki süreçte gençleri birlik ve dayanışma içerisinde görmek istediğini sözlerine ekledi.

Tomgüsehan: Dünyanın her yerinde ses getirdik

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Şehan Tomgüsehan da konuşmasında örgütün tarihsel süreci boyunca çözüm, federal Kıbrıs ve sosyalizm uğruna yaptığı çalışmalara değinerek yeni dönemde daha çok çalışacaklarını vurguladı. Gençlik Örgütü olarak geçen dönemde Dış İlişkiler konusunda çok büyük ilerlemeler kat ettiklerini ve dünyanın her yerinde seslerini duyurduklarını belirten Tomgüsehan, parti ilkeleri doğrultusunda bu süreci ileriye götüreceklerinin altını çizdi. Tomgüsehan ayrıca konuşmasının sonunda Genel Başkan Mehmet Ali Talat’a çözüm sürecine olan katkılarından dolayı zeytin ağacı fidanı armağan etti.

Hristofyas: Yine birlikte mücadele vereceğiz

EDON Genel Sekreteri Hristos Hristofyas ise konuşmasında CTP Gençlik Örgütü ve EDON’un yıllardır ortak tarihi bağları bulunduğunu ve Kıbrıs’ın yeniden birleşmesinin ardından sosyal adalet için yine birlikte ortak mücadele vereceklerini belirtti. Hristofyas, Kıbrıs Sorununa çözüm bulunması için sürdürülen kapsamlı müzakerelerini desteklediklerini ve genç nesillerin Taksim istemediğini ifade etti.

Ioannu: CTP barış ateşini diri tutan örgütlerin başında geliyor

NEDISY Dış İlişkiler Sekreteri Theodoulos Ioannou ise barış ateşini bunca yıldır diri tutan Kıbrıs Türk halkına teşekkür ederek konuşmasına başladı. CTP’nin de bu örgütlerin en başında geldiğini dile getiren Ioannou, bu katkının da bugünleri mümkün kıldığını söyledi. Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gençlerinin maalesef birlikte yaşama fırsatı bulamadığının altını çizen Ioannou, önümüzdeki dönemde bu ayrılığın son bulmasını ve Kıbrıs’a kalıcı bir çözümün gelmesini temenni etti.

Gençlik Meclisi:

1- Abdülselam Tanışman

2- Açelya Coşar

3- Anıl Kurtdemir

4- Arif Osum

5- Asaf İnsan

6- Barış Önel

7- Bertu Dedeler

8- Çağkan Kabataş

9- Emine Kandaz

10- Fehmi Kurtboğan

11- Ferhat Kurtboğan

12- Feriha Tel

banner134
13- Firuz Doğgün

14- Fuat Burkay

15- Hasan Cankoy

16- Hasan Kobat

17- Hüda Avşaroğlu

18- Hüseyin Aranır

19- Hüseyin Aytaç

20- Hüseyin Tekbıyık

21- İsmail Kayapınar

22- Kemal Kalyoncu

23- Kemal Öneren

24- Mehmet Aldeniz

25- Mehmetali Ekemen

26- Mustafa Mulla

27- Naim Uzunoğulları

28- Reyhan Soyseven

29- Simge Alıcı

30- Ahmet Cepheoğlu

Disiplin Denetleme Kurulu

1- Burak Kumsal

2- Gamze Kiracıoğlu Paşa

3- Eral Kırcalılar

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 12:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75