banner6

Gerekirse AİHM'e gideriz!

banner37

İki yıl önce meydana gelen kazada hayatını kaybeden Arif Ummak’ın belirtildiği gibi ölmediğini iddia eden ailesi, adli ölüm tahkikatı duruşması öncesinde, mahkeme önünde, pankart açıp açıklama yaptı:

Gerekirse AİHM'e gideriz!
banner8

Sedef BOŞNAK

Geçitkale’de 2015 yılında, TIR kapısı ile elektrik direği arasına sıkışarak feci şekilde can veren Arif Ummak’ın belirtildiği gibi ölmediğini iddia eden ailesi dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi önünde, adli ölüm tahkikatı duruşması öncesinde pankart açarak, basına açıklama yaptı.

Arif Ummak’ın ailesi ve sevenleri, dün sabah, mahkeme önünde toplanarak “Polis görevini yap, zanlıları tutukla” yazılı pankart tuttu.

Bu sırada, evlat acısıyla yanan anne fenalaşarak yere yığılırken, baba Hüseyin Ummak da hıçkıra hıçkıra “Polise, hükümete ve herkese çağrı yapıyoruz. Doğru dürüst soruşturma yapın ve oğlumuzun katillerini tutuklayıp gerekli cezaya çarptırın. Biz çocuk değiliz, bize gerçek dışı hikâyeler anlatmaktan vazgeçin. Gerçeğin ortaya çıkması için mücadeleye devam edeceğiz, gerekirse AİHM’e gideceğiz” dedi ve destek çağrısı yaptı.

Öte yandan, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu’nun huzurundaki adli ölüm soruşturması, müteveffa Arif Ummak’ı temsilen Savcı Yardımcısı Serhan Bundak’ın talebiyle, 21 Şubat 2017’ye tehir edildi.

Meselenin tahkikat Çavuşu Hüdaverdi Yıldıran’ı dinleyecek olan mahkemede, aile adına da Avukat Öncel Polili hazır bulundu.

Hüseyin Ummak: Kaza değil, cinayettir

banner134

“Eksik ve yanlı tahkikat yapıldı” diye isyan eden baba Hüseyin Ummak, oğullarını 3 Aralık 2015’te meydana gelen akıl almaz olay sonrası kara toprağa gömdüklerini söyledi ve polisi yanlış tahkikat yapmakla suçladı.

Hüseyin Ummak, ölümün polisin iddia ettiği gibi gerçekleşmediğini öne sürerek, “Oğlum tek başına TIR’ı hareket ettirip, direk ile kapı arasına sıkışmadı. Olay kaza değil cinayettir. TIR’ın içerisinde şoför koltuğunda oturan bir şahıs vardı ve bu kişi TIR’ı hareket ettirmek suretiyle oğlumuzun ölümüne yol açmıştır. Polisin yaptığı tüm araştırmalar, olayı aydınlatmaya yönelik değil gizlemeye yöneliktir. Yapılması gerekenler yapılmamıştır” şeklinde konuştu.

Yanlış olduğunu iddia ettiği birçok tespiti tek tek sıralayan Hüseyin Ummak, gerçeklerin ortaya çıkarılması için gereken çabayı göstereceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104