banner6

Gerekirse ayran şişesinde bile süt satarız

banner37

Gerekirse ayran şişesinde bile süt satarız
banner150 banner151 banner143

Eniz ORAKCIOĞLU

   KOOP-SÜT Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erişmen, süt ambalajlarında yaşanan sıkıntı ile ilgili KIBRIS’a açıklamalarda bulundu.

   Erişmen, süt ambalajlarını Türkiye’de iki firmanın yaptığını ve tedarikleri bu firmalardan sağladıklarını belirterek, Türkiye’deki firmaların ambalajların hammaddesini Fransa ve İspanya’dan temin ettiğini, son zamanlarda hammadde temininde sıkıntılar yaşadığını ifade etti.

   Türkiye’de de süt ambalajlarında sıkıntılar yaşandığının altını çizen Erişmen, ülkemizde kullanılan ambalajların da Türkiye’den ithal edilmesinden kaynaklı sıkıntılar yaşandığını vurguladı.

   Erişmen, 1 milyon civarında ambalaj siparişi verdiklerini ama yaşanan sorundan dolayı siparişlerin firma tarafından iptal edildiğini söyleyerek, firmalarla yaptıkları istişareler sonucunda 500 bin adet karışık ambalajın gönderileceği teyidini aldıklarını yine de ambalajlar ülkeye gelmeden, “sorun çözüldü” diyemeyeceklerini belirtti.

   Şu an eksikliği yağlı süt ambalajında yaşadıklarının altını çizen Erişmen, diğer ambalajlar üzerine yağlı süt etiketi yapıştırarak, Tarım Bakanlığı’nın da izni ile piyasaya sürdüklerini söyledi.

   Erişmen, ilgili firmalarla günde 3-5 defa konuyu konuşup sorunu çözmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, eğer sorun çözülmezse vatandaşları sütsüz bırakmamak ve mağdur etmemek adına ayran şişelerini bile ambalaj yapıp vatandaşın süte ulaşımını sağlayacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110