Gerekirse vekillikten de ayrılırım, ancak bu iki isim siyasetten silinmeli

banner37

UBP eski Genel Başkanlarından Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılması için alınan “özel komite kurulması” kararında Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın da imzasının bulunması parti içinde kılıçların çekilmesine neden oldu. Özgürgün konuyla ilgili KIBRIS’a açıklamalarda bulundu

banner87
Gerekirse vekillikten de ayrılırım,  ancak bu iki isim siyasetten silinmeli
banner99
banner90

UBP KARIŞTI… Eski Başbakan ve eski Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanlarından olan Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılması için alınan “özel komite kurulması” kararının ardından UBP’de işler iyice karıştı. Söz konusu Danışma Kurulu kararında şu andaki Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın da imzasının bulunması parti içinde kılıçların çekilmesine neden oldu.

“BANA KUMPAS KURDULAR”… Eski Başbakan ve eski Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanlarından olan Hüseyin Özgürgün, Ersin Tatar ve Kudret Özersay’ı kendisine kumpas kurmakla suçladı. Özgürgün, bu iki ismin siyasetten silinmesini istediğini ifade ederek, “gerekirse milletvekilliğinden de istifa ederim. Bu benim için sorun değil. Ancak kumpas yapılması kabul edilemez bir olay” dedi.

“VEKİLLİKTEN DE İSTİFA EDERİM”… Dokunulmazlığının kaldırılması konusunda içinin son derece rahat olduğunu kaydeden Özgürgün, gerekirse milletvekilliğinden bile vazgeçebileceğini söyledi. Özgürgün, ayrıca kendisine kurulduğunu iddia ettiği kumpasın nedeni olarak da Cumhurbaşkanlığı’na aday olabileceğinin düşünülmesi olduğunu belirtti ve “içleri rahat olsun aday olmayı düşünmüyorum” dedi.

Ceren ÖZBİL

   Eski Başbakan ve eski Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanlarından olan Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılması için alınan “özel komite kurulması” kararının ardından UBP’de sular durulmuyor.

   Söz konusu Danışma Kurulu kararında şu andaki Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın da imzasının bulunması parti içinde kılıçların çekilmesine neden oldu.

   UBP içerisinde Hüseyin Özgürgün’ü destekleyen kesim, Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay’a savaş açtı.

   Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Hüseyin Özgürgün, Ersin Tatar ve Kudret Özersay’ı kendisine kumpas kurmakla suçladı.

   Özgürgün, bu iki ismin siyasetten silinmesini istediğini ifade ederek, “gerekirse milletvekilliğinden de istifa ederim. Bu benim için sorun değil. Ancak kumpas yapılması kabul edilemez bir olay” dedi.

“Özersay ile Tatar bana kumpas kurdu”

   Özgürgün, Ersin Tatar ve Kudret Özersay’ı kendisine kumpas kurmakla suçladı ve bu iki ismin siyasetten silinmesi gerektiğini belirtti.

   Bu iki ismin ülke siyasetinde yer almasının hem ülkeye hem de partiye zarar verdiğini ifade eden Özgürgün şu şekilde konuştu:

   “Dokunulmazlığımın kaldırılması konusunda benim için hiçbir sıkıntı yoktur. Beni rahatsız eden, bana karşı kumpas kurulmasıdır. Ersin Tatar ile Kudret Özersay bana kumpas kurdu. Bunun açık göstergeleri vardır. Bu nedenle bu iki ismin ülke siyasetinden silinmesi gerekir. Bunun için mücadele edeceğim.”

banner9
“Tatar partililerin haberi olmadan imza attı”

   Özgürgün, kendisinin dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili komite kurulmasını değerlendirecek divan toplantısına hiçbir UBP’linin katılmamasına rağmen, bu yöndeki karara Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın partililerden habersiz imza attığını belirtti.

   Hüseyin Özgürgün, bu nedenle de Tatar’ın partilerle ters düştüğünü belirtti.

“Milletvekilliğinden de ayrılabilirim”

   Dokunulmazlığının kaldırılması konusunda içinin son derece rahat olduğunu kaydeden Özgürgün, gerekirse milletvekilliğinden bile vazgeçebileceğini söyledi. Özgürgün şu şekilde konuştu:

   “Benim için önemli olan dokunulmazlığın kaldırılması ya da milletvekili olmak değildir. Milletvekilliğinden de vazgeçebilirim. Bunu da düşünüyorum. Ancak benim canımı sıkan nokta bana karşı kurulan kumpastır. Bu konuya bir başsavcı yardımcısı da karışmıştır. Eşinin Bakanlar Kurulu Genel Sekreterliği’ne atanmasının ardından benimle ilgili rapor meclise geldi ve Ersin Tatar partililere bile haber vermeden komite kurulması için imza attı.”

“Merak etmesinler Cumhurbaşkanlığı’na aday değilim”

   Özgürgün, kendine bu yapılanların nedeninin Cumhurbaşkanlığı’na aday olabileceğinden endişe edilmesi olabileceğini ancak böyle bir düşüncesi olmadığını belirtti.

   Hüseyin Özgürgün, “ne cumhurbaşkanlığı adaylığı ne de başka bir siyasi mevkiye aday olmayı düşünmüyorum” dedi.

“Başarılı bir Başbakanlık yaptım”

   Kendisinin başbakan olduğu dönemde ülkede ne zamlar ne de eylemler olduğunu söyleyen Özgürgün, “hatta bazı sendikalar bana eylem yapmalarına gerek olmadığını bile söyledi” dedi.

   Özgürgün, Başbakanlığı devrederken üreticiden, memura her kesimin devletten alacağını almış olduğunu ifade etti.

“Çok rakibim oldu ama kimse ile ilgili böyle konuşmadım”

   Hüseyin Özgürgün, bugüne kadarki siyasi yaşamında birçok rakibi olup, kimse hakkında bu şekilde konuşmadığını söyledi.

   Ancak şu anda kendisine yapılanın kabul edilemez bir şey olduğunu ifade eden Özgürgün bu nedenle bu açıklamaları yapmaya ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr Bekir Pasaoglu
Dr Bekir Pasaoglu - 4 ay Önce

Özgürgün hesabina yatan 20 milyon euronun nasil ve nereden geldiginin ortaya cikmasi gerekiyor.

Dr Bekir Pasaoglu
Dr Bekir Pasaoglu - 4 ay Önce

Savcilik raporunu gördüm de paylasmak istedim.
Bicare az yemis, affedin gitsin!

Dr Bekir Pasaoglu
Dr Bekir Pasaoglu - 4 ay Önce

Az yemis,tecrübesizligine atfedin,affedin gitsin.
Keske Serdar abisine sorsaydi.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner96