banner6

Geri verecektim

banner37

Gazimağusa’daki bir barda, şarj edilen telefonu sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan ve mahkemeden aleyhine iki günlük tutukluluk emri alınan A.C.Y., suçlamaları reddetti:

Geri verecektim
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Ağustos 2022’de, bir barda, şarj edilen telefonu sirkat ettiği iddiasıyla olaydan yedi ay sonra tutuklanan A.C.Y., aleyhindeki suçlamaları reddetti; “Çalmadım, geri verecektim” dedi.
   Meseleyle ilgili teknik takip sonucu tutuklanan A.C.Y.  aleyhine mahkemeden iki gün tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Ayşegül Kaya, mahkemeye meselenin olgularını aktardı.

   Tanık polis Kaya, zanlının, 11 Ağustos 2022’de, Gazimağusa’da meydana gelen sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Kaya, konu tarihte, zanlının, bir barda, C.Ö. isimli kadının şarjda bulunan telefonunun çalındığını anlattı.

   Kaya, teknik takip sonucu zanlının, 4 Mart 2023’te sirkat edilen telefonu kullandığını saptadığını belirtti ve zanlıyı, derdest emri gereği tespit edip tutukladığını kaydetti.

   Tanık polis, gönüllü ifade verip bazı iddialarda bulunan zanlı aleyhindeki soruşturmasının henüz çok yeni olup meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı bir kişiyi daha aradığını anlattı.

   Polis, mahkemeden, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının, tahkikatın selameti için poliste iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104