Geriden gelen maaşlar ödeniyor

banner37

Esentepe Belediyesi'nde 4 ay geriden gelen maaşların ikisi ödendi, geri kalan iki maaşın ise en geç yeni yıl öncesinde ödenmesi bekleniyor

Geriden gelen maaşlar ödeniyor
banner8

Ceren ÖZBİL

Esentepe Belediyesi'ndeki maaş geriliği sorunu çözülüyor. 4 maaş geriden gelen Esentepe Belediyesi'nde ağustos ayı maaşları geçen Cuma ,Eylül maaşları da dün ödenirken, geri kalan iki maaş ödemesinin de yeni yıl öncesinde yapılmasının planlandığı öğrenildi.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Esentepe Belediyesi'nin şu an da iki maaş geriden geldiğini ancak bu hafta içinde geri kalan bu maaşlarında çalışana ödeneceğini açıkladı.

banner134
Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti kaynaklı bir projemiz vardı. Geri kalan maaş ödemelerinin yapılması için bunun onayını bekliyorduk. Çünkü bu projeyi kendi kaynaklarımızla ödemiştik. Proje onayladı. Bu hafta içinde ya da en geç yeni yıl öncesinde çalışanımızın geri kalan maaşlarını ödeyeceğiz" dedi.

Yalınkaya: Ödemeler yapılıyor

Esentepe Belediyesi çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya da belediyenin iki maaş geriliği olduğunu ancak bunun bu hafta içinde ödenmesinin beklendiğini ifade etti.

Yalınkaya, geçen hafta ve bu hafta içinde belediyenin birer maaş ödemesi yaptığını ve Türkiye kaynaklı projenin onaylanmasının ardından da bu hafta içinde geri kalan iki maaşı ödeyeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75