Getirenlerle kaçıranlar aynı karede

banner37

Lefkoşa’da geçtiğimiz günlerde yakalanan 14 mültecinin, Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım ettiği öne sürülen Özkan Koşar ve Anmar Akkour’un tutukluluk süresi uzatıldı.

Getirenlerle kaçıranlar aynı karede
banner90
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da tespit edilen 14 Suriyeli mültecinin ülkeye girişlerine ve askeri yasak bölgeyi ihlâl ederek Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım ettikleri öne sürülen Özkan Koşar ve Anmar Akkour’un tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Suriyeli mültecilerin yakalandığı bölgedeki kamera görüntülerinde zanlıların aracıyla, mültecileri getiren aracın buluştuklarının görüldüğü kaydedildi.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, polis memuru Hüseyin Ergüleç yeminli şahadet vererek meselenin olgularını aktardı.

Ergüleç huzurda bulunan zanlılar Özkan Koşar ve Anmar Akkour’un, 19 Ekim tarihinde Lefkoşa Dumlupınar bölgesinde tespit edilen 14 Suriyeli mülteciye yasadışı yollardan ülkeye giriş ve askeri yasak bölgeyi ihlâl ederek Güney Kıbrıs’a geçme hususunda yardımcı oldukları gerekçesi ile tutuklandıklarını söyledi.

Zanlıların bölgede incelenen kamera kayıtları neticesinde tespit edildiğini ve tutuklandıklarını belirten Ergüleç, başlatılan soruşturmanın devam ettiğini söyleyerek, zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların soruşturma amaçlı 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75