banner6

GİKAD Heyeti Gaziantep 4.Uluslararası Gastronomi Festivali’na katıldı

banner37

Gaziantep Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’in daveti üzerine Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve Girişimci Kadınlar Kalkınma Kooperatifi (Gİ-KA KOOP) üyelerinden oluşan 12 kişilik heyet ile 4. Uluslararası Gastronomi Festivali’ne katılım gösterdi.

GİKAD  Heyeti Gaziantep 4.Uluslararası Gastronomi Festivali’na katıldı
banner151

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı ve Büyükşehir Belediyesinin iş birliğinde sürdürülebilirlik ve biyoçeşitlilik temasıyla gerçekleştirilen festival kapsamında, Gİ-KA KOOP üyeleri tarafından üretilen, Kıbrıs’a özgü yöresel gıda ürünleri ile el işleri tanıtıldı.  

Kıbrıs’ı ve Kıbrıs ürünlerini tanıtmak amacıyla festivalde yer alan GİKAD ve Gİ-KA KOOP heyeti K.K.T.C bayrağını festival alanı içerisinde dalgalandırdı. Festival meşalesi yakılırken GİKAD ve Gİ-KA KOOP Yönetim Kurulu Başkan’ı Sayın İçim Çağıner Kavuklu derneği ve kooperatifi temsilen bizzat sahneye davet edildi.

Ayriyeten, GİKAD ve Gİ-KA KOOP heyeti Gaziantep’te resmi ziyaretler ve toplantılar da gerçekleştirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve tüm siyasi partilerin Gaziantep milletvekilleri ile bir araya geldi. İleriye yönelik sağlanabilecek iş birlikleri görüşülüp değerlendirildi. Bununla birlikte, heyet Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan’ı Sayın Mehmet Tuncay Yıldırım’a, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adnan Ünverdi’ye ve Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Akıncı’ya makamlarında resmi ziyaretlerde bulundu. Ziyaretler kapsamında, GİKAD ve Gİ-KA KOOP faaliyetleri anlatılarak, işbirliği yapılacak projeler netleştirildi.

Son olarak, GİKAD ve Gİ-KA KOOP heyeti Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM)  ile Gastronomi ve Tarımsal Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. KAGİDEM ziyaretinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler dairesi Başkanı Sayın Mehmet Abdullah Aksoy merkezin önemini,  KAGİDEM Genel Koordinatörü Sayın Nihal Paker Sabak merkezin tanıtımını yaparak merkez faaliyetlerini bizzat heyete anlattı. Gastronomi ve Tarımsal Eğitim Merkezi ziyaretinde ise, Gaziantep Tarımsal Hizmetler ve Gıda Dairesi Başkanı Sayın Kenan Seçkin heyete merkez faaliyetlerini anlatarak, üretim alanlarını bizzat gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 11:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110