banner6

GİKAD’dan depremzedelere destek

banner37

GİKAD’ın Dipkarpaz’da düzenlediği kermesin geliri, depremzedelere yönelik hayata geçirilen ‘Yaşam Evi’ Projesi’ne bağışlanacak

GİKAD’dan depremzedelere destek
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Ayşe BULUT

   Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD), depremzedelere yardım amacıyla, dün Dipkarpaz’da bir kermes organize etti.

   Köy kadınları eşliğinde düzenlenen kermeste bazlama, katmer, mercimek köftesi, kahve, çay, portakal ve takı gibi ürünler satıldı.

   GIKAD Bölge Temsilcisi Emine Özbayrak, yaptığı açıklamada, Dipkarpaz köy meydanında düzenledikleri kermeste elde edilecek tüm geliri Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu’na bağışlayacaklarını söyledi.

Özbayrak,yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

   “Bizler geçen hafta BRT'de yayınlanan Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu’nun bağış kampanyasını izlerken çok heyecanlandık ve duygulandık. O anda ben de köyümde böyle bir kermes düzenlemeye karar verdim. Arkadaşlarıma duyurdum ve ‘Böyle bir düşüncem var’ dedim. ‘Bizim de çorbada bir tuzumuz olsun; bizim de bir penceremiz, bir kapımız olsun’ dediğimde onlar da heyecanlandı ve teklifimi olumlu karşıladı.

   “Bu yaklaşımda, günlerden de pazar olması hasebiyle köyde yoğunluk olur diye düşündük ve kermesi yaptık. İyi ki de yaptık çünkü hem çok güzel oldu hem de beklentimizin çok üzerinde bir katılım gerçekleşti. Burada kazanılan tüm geliri, Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu’na bağışlayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104