banner6

GİKAD’dan ‘Kadına Dair Herşey” etkinliği

banner37

GİKAD’dan ‘Kadına Dair Herşey” etkinliği
banner150 banner151 banner143

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, girişimleriyle  örnek olan, hikayeleriyle ilham veren  ve kadınları ileriye  taşımak için  güçlerimi birleştirmenin  gerekliliğine inanan  35 kadının  öncülüğünde  ve yüze yakın üyesiyle, 8 Mart 2021’de kurulan Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar  Derneği,birinci  yaşını  ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü çeşitli etkinliklerle kutluyor..

Kadınların , ekonomi , bilim ,  siyaset, sanat ve sosyal sorumluluk  projelerinde sadece katılımcı değil  yön ve karar veren  bireyler olarak yer almalarına katkı sağlamak amacıyla , “Sözümüzün  Kadınıyız”sloganıyla  faaliyete  geçen  GİKAD, bugün bu kapsamda, Girne Acapulco Resort Otel’de, “Kadına Dair Herşey” adı altında, bir motivasyon etkinliği düzenledi. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da katıldı.

Yurt dışından, alanında uzman konuşmacıların katılımcılara, ruh ve beden sağlığı, güzellik, dengeli beslenme,  stil ,makyaj teknikleri konularında sunumlar yaptığı etkinlikte ayrıca, 3. Üreten Kadın Pazarı da kuruldu ve kadınların el emeği göz nuru  ürünlerin satışları yapıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İçim Çağıner Kavuklu, kalbi insan sevgisiyle dolu, beyni ve bedeni kendisinden başkaları için de çalışan her kadının güzel kadın olduğunu belirterek, GİKAD olarak, böyle güzel kadınlarla gönül birliği içinde çalışmaktan gurur ve onur duyduklarını ifade etti.

Kadınlar, son nefeslerine kadar  mücadele ederek, bin  kez düşse  de bin kez ayağa kalkabilecek güçte olduğunu vurgulayan İçim Çağıner Kavuklu, “Hayatta her alanda ailede, işte, bilimde, sanatta, sosyal yaşantıda hep daha çok gayret sarf eden tarafız, hayatı kolaylaştıranız. Kadın varsa hayat vardır.”diye konuştu.Pandemi,  ekonomik sıkıntılar, yangın sel gibi doğal afetlerin ardından şimdi de Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle, insan oğlunun , derin bir endişe, korku ve  ümitsizlikle sarmalandığını  kaydeden Kavuklu, “Biz yine de ensemizi karartmayıp, geleceğe umutla bakmalıyız. Bu günleri, daha çabuk, daha kolay, daha az hasarlarla geride bırakabilmek için birbirimize daha çok sarılıp, dinlemeye, anlamaya, hoşgörülü olmaya çalışacağız. Sıkıntılarımızı da  yaşadığımız güzellikleri paylaşmalıyız”diye konuştu.

Etkinliğini düzenlemekteki amaçlarının bu puslu günlerde motivasyonları arttırmak olduğunu ifade eden Kavuklu, bu motivasyonla  geleceğe daha umutla bakıp, kadını her alanda güçlendirmek için birlik içinde durmadan  çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Kadını güçlendirmek , toplumda ve dünyada, her alanda öncü ve karar verici mekanizmalara taşımak amacıyla,  daha yapılacak çok iş olduğunu vurgulayan  İçim Çağıner Kavuklu,  Dünya Ekonomik Formu raporlarında yer alan rakamlara değindi. Dünya Ekonomik Form raporlarına göre, yüzde ellisi kadın olan dünyada, kadın ve erkeğin eşit olabilmesi için 100 yıl geçmesi gerektiğini dile getiren Kavuklu,  bu sürenin pandeminin ardından 136 yıla çıktığına dikkat çekti. “Bu adaletsizliği asla kabul edemeyiz. Önümüze çıkan her engeli aşmaya, her zinciri birlikte kırmaya çalışacağız.”diyen Kavuklu, GİKAD’ın , kadınları sosyal ve ekonomik olarak güçlendirerek, fırsat eşitliğini yakalamalarını sağlamak  için hiç durmadan çalışacağını  vurguladı.

Bugün gerçekleşen etkinliği , yoğun iş tempolarına rağmen, bu amaç için özveriyle çalışan  kadınların ruhlarına, ,iç ve dış dünyalarına  dokunarak, onlara motivasyon sağlamak  amacıyla düzenlediklerini  ifade eden Kavuklu, Türkiye ve Yunanisatan’dan  “Kadına Dair Herşey “etkinliğine katılarak, çok değerli bilgilerle katkı sağlayan tüm konuşmacılara da teşekkür etti.

Etkinliğe katılanların , buradan zenginleşerek  ayrılacağına inanç belirten Kavuklu, GİKAD’ın  her alanda mentörlüğe devam edeceğini de kaydetti. Konuşmasının sonunda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’a da GİKAD’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Kavuklu, hayatın her alanında kadın dayanışmasının büyük önem taşıdığına vurgu yaptı..“Kadına Dair Herşey” motivasyon etkinliğinde, Psikolog Profesör Doktor  Zümra Atalay , “Şimdi ve Burada Ruh ve Beden Bir Arada”, Dermatoloji Uzmanı –Uzman Doktor  Makbule Dündar ve  Anastezi Teknikeri Hemşire  Esra Şeker   “Cilt ve Rejunevasyon Tedavilerine Genel Bakış”,Diyetisyen  Vildan Çelik  “ Bağırsak Sağlığı ve Anti –aging”, Pilates Eğitmeni Açelya   Karaca  “ Dengeli Vücut, Dengeli  Hayat”, Modacı Figen Bağzıbağlı “Senin Stilin Ne”, MAC Makyaj  Sanatçısı  Maria Gida  “Makyaj Teknikleri” konulu sunumlar gerçekleştirdi. Motivasyon etkinliğine katılan konuşmacılara,  teşekkür plaketleri de sunuldu. Gün boyunca,   3. Üreten Kadın Pazarında da , ülkenin dört bir yanından, gelen üreten girişimci  kadınların el emeği ürünlerin satışı yapıldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110