banner6

GİKAD’ın “Kıbrıs’ın Cevherleri” projesi Telsim sponsorluğunda hayat buluyor

banner37

GİKAD’ın “Kıbrıs’ın Cevherleri” projesi Telsim sponsorluğunda hayat buluyor
banner151 banner143

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) ve Telsimişbirliğinde yeni bir projeye imza atıldı. Naci Talat Vakfı’ndagerçekleşen “Kıbrıs’ın Cevherleri” isimli projenin imzatörenine, GİKAD Başkanı Dr.İçim Çağıner Kavuklu, TelsimGenel Müdürü Cenk Alper, Telsim Genel Müdür YardımcısıFevzi Tanpınar, GİKAD Asbaşkan’ı Pınar Başman Süren, ProjeKomitesi Başkanı Didem Kaner ile GİKAD üyeleri katıldı.

Projenin amacı, Kıbrıs’ta çeşitli bölgelerden kadınların, hayatıngetirdiği zorluklara ve engellere rağmen başarıyı yakalamahikayelerini anlatmak, bölgelerin tarihi, kültürü ve doğalgüzelliklerini de yansıtımak, girişimci kadınların görünürlüğünüartırarak, kadınlara ilham vermek ve girişimciliği geliştirmektir.

Proje kapsamında, kadınların ekonomik ve sosyal açıdantopluma kattıkları resmedilecek, farklı bölgelerin tarihi, kültürüve doğal güzellikleri sergilenecek ve odak noktası KuzeyKıbrıs’ın farklı bölgelerinden ilham veren kadınların hikayelerikısa filmler halinde çekilecek ve gerek sosyal medyadan gerekseyurt içi ve yurt dışı etkinliklerinde hedef kitlelere gösterilecek.

Yenierenköy’den, Meserya’ya, Lefke, Mormenekşe, Güzelyurt, Büyükkonuk ve Mehmetçik’ten Tatlısu’ya, Lapta, İskele, Akova, Lefkoşa ve Girne’den Mağusa bölgelerine uzanacakprojede, girişimci kadınların hem yurt içinde hem de yurt dışında görünürlülüğü sağlanacak.

DR.İÇİM ÇAĞINER KAVUKLU: “KADINLARIMIZIN SAHİP ÇIKTIĞI KÜLTÜRÜMÜZÜ TARİHE KAYDETMEK İSTİYORUZ.”

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği olarak, “SözününKadınıyız” sloganı ile yola çıkıldığını ifade eden GİKAD Başkanı Dr.İçim Çağıner Kavuklu, “Misyonumuzundoğrultusunda hedeflerimizi gerçekleştirmek için çok çalışan birekibiz. Telsim de aynı şekilde çok çalışan bir ekip ve birarayagelmemiz hem sevindirici hem de kaçınılmaz bir sonuçtu.” dedi. Kıbrıs’ın Cevherleri projesinin, derneğin hedeflerinin birçoğunuiçeren bir proje olduğunu ifade eden Çağıner Kavuklu, “Kıbrıs’ın Cevherleri Projesi, bizim için çok değerli bir proje. Hedefimiz adamızın en doğusundan en batısına ve enkuzeyinden en güneyine kadar, kadınlarımızın ekonomik, sosyalve psikolojik hayatlarına dokunabilmek, destek verebilmek, kadını güçlendirmek ve kadının kadına desteğine örnekolmaktır. Bir diğer hedefimiz ise, Kuzey Kıbrıs TürkCumhuriyeti’nin şanlı tarihinin, örnek direnişinin, tarihieserlerinin, ürettiklerinin, kültürünün, doğal güzelliklerininhakkı ile tanıtılmasıdır.” dedi. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi verenÇağıner Kavuklu, “Kadınlarımızın sahip çıktığı kültürümüzü veaynı zamanda ilgili bölgelerin doğası ve güzelliklerini de aynıanda anlatarak tarihe kaydetmek istiyoruz.” dedi. Kıbrıs’ınCevherleri projesini ortaya çıkarmak için uzun bir çalışmadönemi geçirdiklerini söyleyen Çağıner Kavuklu, “Projeningelişim döneminde hem GİKAD yönetim kurulunun hem de Telsim ailesinin çok katkıları oldu. Neticede güzel bir projeortaya çıktı.” Telsim ailesine destekleri için teşekkürlerini sunanÇağıner Kavuklu, “Bu proje sayesinde, Kıbrıs Türk kültürünü, tarihini ve kadınını anlatan iyi bir kaynak ortaya çıkacak.” dedi. 

ALPER: “KIBRIS’IN CEVHERLERİ PROJESİ ÇOK ÖZEL BİR PROJE.”

Konuşması için GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu’yateşekkürlerini sunan Telsim Genel Müdürü Cenk Alper, “Kadınlarımızın gücüne inanan bir iş insanıyım. Telsim olarakkültürümüz de bu yönde. Telsim olarak hedef belirlediğimiz ikibüyük hassasiyetimiz var. İlki iş dünyasında çalışankadınlarımızın güçlendirilmesi ve desteklenmesi, ikincisi ise işortamında çeşitlilik.” dedi. Telsim’deki kadın çalışan oranının, %54 ve yönetimdeki kadın çalışan oranının ise %40 olduğunuifade eden Alper, “Kıbrıs’ın Cevherleri projesi çok özel birproje. GİKAD’ın çalışma temposunu yakından takip eden bir işinsanı olarak takdir ediyorum. Telsim olarak bu projenin birparçası olmaktan çok mutluyuz.” dedi.  Alper, “Üreten kadınıgirişimciliğe teşvik eden, girişimci kadını daha da geliştirenprojeler, Telsim’in öncelikli konuları arasında yer alıyor. Bu proje kapsamında çekilecek kısa filmlerde, hem üreticikadınlarımızın hikayelerini dinleyeceğiz, hem de gidilenbölgelerin tarihi, kültürü ve doğal güzelliklerini göreceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104