Girne Belediye Başkanı Güngördü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı

banner37

Girne Belediye Başkanı Güngördü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı
banner90
banner8

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
Girne Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Güngördü mesajında, “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramıdır. 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 102. Yıldönümü kutlu olsun” dedi.

banner134
Güngördü, gençlerin geleceği oluştururken Atatürk’ün çizdiği yolda, sevgi, hoşgörü ve barışı sağlayabilmek için çalışması gerektiğini belirterek, “Geleceğe güvenle bakmamızın nedeni, gençlere olan güvenimizden kaynaklanıyor. Gelecek gençlerin gelişimi ve ilerleyişiyle oluşacaktır” ifadelerini kullandı.
Çeşitli organizasyonlarla kutlanan bayramın, pandemi nedeniyle, bu yıl aynı şekilde kutlayamamanın üzüntüsünü yaşadığını dile getiren Güngördü, şöyle devam etti:
“Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, Kurtuluş Savaşı’nın önderi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet’in yolunu açan bu büyük mücadeleyi veren şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75