banner6

'Girne Belediyesi hatalı uygulamalar yapıyor'

banner37

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş), Girne Belediyesi’nin toplu taşımacılığı olumsuz etkileyen bir takım uygulamalar hayata geçirdiğini söyledi.

'Girne Belediyesi hatalı uygulamalar yapıyor'
banner151 banner143

Kar-İş’ten yapılan yazılı açıklamada, “Kar-İŞ, Girne bölgesine bağlı üyelerimizin, Belediye’nin hatalı uygulamalarından kaynaklanan mağduriyetlerinin, trafik şubesiyle iyi ilişkiler içerisinde kaliteli kamu hizmeti verebilmeleri için derhal giderilmesini talep etmektedir” dedi.

Girne Belediyesi’nin toplu taşımacılıktaki sorunları giderecek adımlar atmamak ve yeni sıkıntılar yaratacak planlamalar yapmakla suçlandığı açıklamada, “Ne yazık ki yetersiz, düzensiz, bakımsız ve plansız yollar, duraklar ve akla zarar güzergâh düzenlemeleri, bu hizmet sunma konusunda kamu taşımacılarının da önünde ciddi engel teşkil etmektedir” denildi.

Girne Belediyesi’nin oteller ile Girne şehir merkezi arası ulaşımı göz önünde bulundurmamakla da eleştirildiği açıklamada, “Ulaşımı kolaylaştıracak, sektör içi haksız rekabeti önleyecek bir formül önermelerine rağmen Belediye’nin ısrarla uygulamaktan imtina ettiği” savunuldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 17:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104