banner6

Girne Hastanesi ihalesi durdu!

banner37

Yeni Girne Hastanesi'nin ihalesiyle ilgili Rekabet Kurulu'na itiraz dosyalanmasıyla, süreç durdu. İhaleye giren bir şirketin, Rekabet Kurulu’na, ihale değerlendirme süreciyle ilgili itiraz yaptığı öğrenildi.

Girne Hastanesi ihalesi durdu!
banner99

Geçtiğimiz Çarşamba günü sonuçlanan Yeni Girne Hastanesi ihalesiyle ilgili bu kez de Rekabet Kurulu’na itiraz dosyalandı, süreç yine durdu.

İhaleye giren bir şirketin, Rekabet Kurulu’na, ihale değerlendirme süreciyle ilgili itiraz yaptığı öğrenildi.

İtirazın içeriğine ilişkin YENİDÜZEN’e konuşan Rekabet Kurulu Başkanı Selim Altıncık ve Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halis Üresin, söz konusu itirazın içeriğine ilişkin henüz bilgi sahibi olmadıklarını ifade ettiler.

İhale süreci haftalarca süren hastanenin yapım işi, MİK üyelerinin oybirliğiyle Tüfekçi ve Gülenay İnşaat Şirketlerinin iş ortaklığına verilmişti.

Rekabet Kurulu Başkanı Selim Altıncık, itirazın Pazartesi  akşamüzeri geldiğini, bu kapsamda da ihalenin durdurulduğunu belirtti.

MİK’den ve itiraza konu olan şirketten bilgi ve belge talep ettiklerini belirten Altıncık, “Bilgi ve belge girişlerinin tamamlanmasının ardından 10 iş günü süremiz var. 10 gün iş günü içerisinde itiraz değerlendirilecek, karar üretilecek” dedi.

Bilgi ve belge girişlerini Perşembe gün mesai bitimine kadar bekleyeceklerini ifade eden Altıncık, “Konu muhtemelen önümüzdeki hafta gündeme gelecek” şeklinde konuştu.

Altıncık, soru üzerine, itiraz içeriğine ilişkin herhangi bir bilgisinin olmadığını belirtti, “Sadece kazanana yönelik olduğunu biliyorum” dedi.

Merkezi İhale Komisyonu (MİK) Başkanı Halis Üresin ise, Rekabet Kurulu’na gelen itiraz üzerine ihalenin durdurulduğunu anlattı:

“Bir şirket Rekabet Kurulu’na müracaat etti, kurul da karar üretilene kadar ihaleyi durdurma yazısı gönderdi. Şu an beklemedeyiz.”

Üresin de Altıncık gibi, soru üzerine, itirazın içeriğine ilişkin henüz bir bilgisi olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2022, 15:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104