Girne ile Yalova kardeş şehir oldu

banner37

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman arasında geçtiğimiz gün Yalova’da iki belediye arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Girne ile Yalova kardeş şehir oldu
banner99

İmza törenine Girne ve Yalova belediyeleri meclis üyeleri, personel ve vatandaşlar katıldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü imza töreninde yaptığı konuşmasında, Yalova ile kardeş şehir olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

banner134
Nidai Güngördü, Türkiye’nin gelişen illerinden Yalova ile kardeş şehir olmanın önemine dikkat çekerek, iki belediye arasında kültür, sanat ve beledi hizmetlerde işbirliği yapma kararı aldıklarını ifade etti.

Güngördü, göreve geldikten sonra Eskişehir Büyükşehir, Niğde Kemerhisar, İstanbul Beylikdüzü ve Bolu Mengen belediyeleriyle de kardeş şehir olduklarını hatırlatarak, belediyeler arası işbirliğinin büyük yarar getireceğine inandığını kaydetti.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise KKTC’ye yaptıkları ziyarette Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından kendilerine ilgi ve misafirperlik gösterildiğini belirterek, iki kent arasında bağ kurulması için kardeş şehir olmak için teklifte bulunduklarını kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75