Girne'de Birlikte yürüyoruz, Gücümüze güç katıyoruz' etkinliği

banner37

Girne Belediyesi Yürüyüş Kulübü dün; “Birlikte yürüyoruz, Gücümüze güç katıyoruz” sloganıyla yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi. Girne Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamaya göre, etkinliğe, kulüp üyeleri  ve vatandaşlar katıldı.

Girne'de Birlikte yürüyoruz, Gücümüze güç katıyoruz' etkinliği
banner90
banner8

Etkinlikte ayrıca, Girne Sosyal Konutlar bölgesi Nurettin Ersin Paşa Sokak’taki yeşil alana fidan dikilerek, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Korululuğu’ oluşturuldu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kente yeni bir koruluk kazandırdıklarını söyledi.

Girne’de park, bahçe ve yeşil alanlara ağaç dikmeyi sürdüreceklerini belirten Güngördü,  etkinliklerde aralarında sivil toplum örgütü temsilcilerini de görmek istediklerini ifade etti.

Etkinliğe katkı koyanlara teşekkür eden Güngördü, “bu Pazar gününü yalnızca bize ayırmadınız, bugünü aynı zamanda gelecek nesillerin yeşil bir doğada yaşaması için ayırdınız. Bu hareket gelecek nesiller için en güzel mirastır” dedi.

banner134
Girne'de çiçek dikimleri sürüyor

Diğer yandan Girne Belediyesi Park ve Bahçeler Bölümü tarafından yürütülen çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde kente 50 bin “petunya” türü çiçek dikilecek.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Ecevit Caddesi, Mete Adanır Caddesi, Semih Sancar Caddesi, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı, Ramadan Cemil Meydanı, Baldöken Mezarlığı gibi kentin önemli noktalarına mevsimlik çiçek ekimi sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen laleler de kentin bazı noktalarında açarak güzel bir görüntü yarattı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, hedeflerinin kısa bir süre içerisinde düzenli, alt yapı sorunları giderilmiş bir Girne olduğunu kaydetti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75