Girne'de büyük operasyon

banner37

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin dün gece Girne’de gerçekleştirdiği huzur operasyonu kapsamında 20’ye yakın kişi gözaltına alındı.

Girne'de büyük operasyon
banner90

Ahmet VAMIK

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (ÇÖŞ) ekipleri, dün gece Girne’de huzur operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonu gerçekleştiren Cürümleri Önleme Şubesi çok sayıda suç tespit etti.

Girne bölgesinde son dönemlerde giderek artan suç oranı ve özellikle Girne Kordonboyu’nda işlenen cinayet nedeniyle harekete geçen Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri, dün gece gerçekleştirilen operasyonla vatandaşa güven, suçlulara gözdağı verdi.

Kimlik ibraz etmeyenler gözaltına alındı

Girne’de dün gece 10.30 sıralarında başlayan operasyon saat 01.30’a kadar sürdü.

Kimlik sorgulaması yapılan ve üzerinde kimliğini ibraz edebilecek herhangi bir belge bulunmayan kişilerin yanı sıra, kalacak yeri olmadığı için aşırı alkollü bir şekilde sokakta uyuyan şahıslar ve üzerinde kanunsuz alet taşıyan toplamda 20’ye yakın kişi, ileri işlem amacıyla gözaltına alınarak Girne Polis Müdürlüğü’ne sevk edildi.

banner9
Sopa ve bıçak bulundu

Kordonboyu Caddesi, mendirek, Girne Kalesi arkası, Baldöken Parkı, Girne Belediye binası çevresi ve çarşı bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda, CÖŞ ekipleri tarafından şüpheli görülen kişilere kimlik sorgulaması yapılırken, kale arkası bölgesindeyse park halindeki araçlarda da arama yapıldı.

Söz konusu şahıslara tek tek kimlik sorgulaması yapılırken, üzerinde kimliğini ibraz edecek herhangi bir belgesi bulunmayanlar gözaltına alındı.

Araçlarda yapılan aramalarda bir araç içerisinde tecavüzi alet (tahta sopa) bulunurken, sokakta bank üzerinde aşırı alkollü şekilde uyurken tespit edilen bir kişinin üzerindeyse kanunsuz bıçak tespit edilerek emare olarak alındı.

Gözaltına alınanlar bugün mahkemeye çıkarıldı

Operasyon kapsamında gözaltına alınarak ileri işlem için Girne Polis Müdürlüğü’ne sevk edilen şahıslara gerekli kimlik ve sabıka kaydı kontrollerinin yapıldığı öğrenildi.

Suçu tespit edilen 5 kişi bugün mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar hakkında 3 günlük tutukluluk kararı alındı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108