Girne'de huzur operasyonu gerçekleştirildi

banner37

Girne’de gerçekleştirilen huzur operasyonunda, kumarhaneye girmesi yasak 5 kişi belirlendi, 7 kişinin KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edildi ve trafikte suç işlediği belirlenen 112 araç sürücüsü rapor edildi

banner87
Girne'de huzur operasyonu gerçekleştirildi
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

   Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi, Adli Şube, Trafik Şubesi, Muhaceret Şubesi, Boğaz Polis Karakolu, Lapta Polis Karakolu, Esentepe Polis Karakolu ve Çamlıbel Polis Karakolu’nun sorumluluk sahasındaki bölgelerde geniş kapsamlı huzur operasyonu gerçekleştirildi.
   Girne’de geçtiğimiz akşam huzur operasyonu gerçekleştiren polis ekipleri çok sayıda suç tespit etti.
Geçtiğimiz akşam saat 20.30 sıralarında başlayan huzur operasyonu dün sabahın erken saatlerine kadar sürdü.

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekât Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle gerçekleştirilen huzur operasyonu kapsamında, açık alanlar, parklar, pansiyonlar, kahvehaneler, barlar, diskolar, gece kulüpleri ve kumarhaneler titizlikle taranırken, trafik ekipleri tarafından yapılan kontrollerde de, hem evrak denetimi yapıldı hem de araçlar didik didik arandı.
   Kordonboyu Caddesi, Girne Kalesi arkası, Baldöken Parkı, Girne Belediye binası çevresi, çarşı bölgesi, pansiyonlar ve kahvehanelerde gerçekleştirilen aramalarda polis ekipleri tarafından şüpheli görülen kişilere kimlik sorgulaması yapılırken, pansiyonların kayıtları da incelendi.
   Şüpheli görülen şahıslara tek tek kimlik sorgulaması yapılırken, üzerinde kimliğini ibraz edecek herhangi bir belgesi bulunmayanlar gözaltına alındı.
   Operasyon kapsamında gözaltına alınarak ileri işlem için Girne Polis Müdürlüğü’ne sevk edilen şahıslara gerekli kimlik ve sabıka kaydı kontrolleri yapıldı.
 

Kumarhaneye girmesi yasak 5 kişi belirlendi

Kumarhanelerde yapılan kontrol neticesinde kumarhaneye girmesi ve bulunması yasak olan toplam 5 şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

Yapılan kontrollerde de toplam 7 kişinin KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilerek tutuklandı.

112 araç sürücüsü rapor edildi

Trafik ekiplerinin yaptığı denetimlerde ise 3 araçta tecavüzkâr alet (ahşap sopa), kanunsuz bıçak bulundu ve araç sürücüleri hakkında yasal işlem başlatıldı.

Ayrıca 435 motorlu araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 112 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Alkolü araç kullanmak suçundan bir kişi tutuklanırken, çeşitli suçlardan dolayı toplam 9 araç trafikten men edildi ve işlenen trafik suçlarından dolayı sürücülere ise toplam 44 bin 147 TL para cezası kesildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75