"Girne’de market çalışanlarına tarama testleri yapıldı"

banner37

"Girne’de market çalışanlarına tarama testleri yapıldı"
banner90
banner8

Sağlık Bakanı Ali Pilli, dünyayı etkileyen Covid-19 virüsü ile ilgili ülkemizdeki son gelişmeleri BRT’ye değerlendirdi.

Pilli, yoğun bakımda olan ve birçok rahatsızlığı bulunan yoğun bakımda tedavi gören 73 yaşında bir Alman vatandaşın bugün hayatını kaybettiğini kaydederek, üzüntüsünü dile getirdi.

Bakan Pilli, bugün 171 test yapıldığını 1 pozitif vakaya rastlandığını kaydetti.

Pilli, bugüne kadar toplam 1021 test yapıldığını, toplam vaka sayısının 62 olduğunu 1 kişinin hayatını kaybettiğini 29 kişinin de taburcu edildiğini anlattı.

banner134
Pilli, şu an 2 kişinin yoğun bakımda olduğunu dile getirerek, diğer hastaların genel durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Yurt dışından gelerek otellerde karantinada tutulan toplam kişi sayısının 866 olduğunu kaydeden Bakan Pilli, Covid-19 ile ilgili herhangi bir sağlık problemleri olmadığını söyledi.

Pilli, Karpaz bölgesinde çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, Yenierenköy-Karpaz bölgesinde 2-3 ailede 12-13 vaka olduğunu, tarama testlerinin devam ettiğini anlattı.

Pilli bugün ayrıca Sağlık Bakanlığı ekiplerinin Girne’de market çalışanlarına tarama testleri yaptığını net sonuçların akşama çıkacağını söyledi.

Bakan Pilli, halka sokağa çıkmamaları konusunda yeniden çağrıda bulunarak, sağlık çalışanları, polis, sivil savunma ekipleri ve özveri il çalışan herkese teşekkür etti.

(BRT)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75