Girne'de yine çocuğa tecavüz iddiası

banner37

Girne’de, 15 yaşındaki kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği suçlamasıyla tutuklanan 36 yaşındaki Nijerya uyruklu S.U.C. aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri alındı

banner87
Girne'de yine çocuğa tecavüz iddiası
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de kısa bir süre önce öz baba ve dayı tarafından 17 yaşındaki kız çocuğuna yönelik sistematik istismar olayı ve geçtiğimiz hafta ortaya çıkan 15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz olayının yankıları sürerken, dün yine benzer bir iddiayla daha gündem sarsıldı.
Girne’de 2018 yılı Ekim ve Kasım ayları içerisinde 15 yaşındaki kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği suçlamasıyla tutuklanan 36 yaşındaki Nijerya uyruklu S.U.C. Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
Aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri alındı.
Öte yandan, psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 15 yaşındaki kız çocuğunun Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzman psikiyatrist kontrolünden ve Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Uzmanı muayenesinden geçirileceği öğrenildi.

Müştekinin annesi şikayetçi oldu
Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz’u tanık olarak dinletti.
Zanlı S.U.C.’nin 2018 yılı Ekim ve Kasım ayları içerisinde Girne’de meydana gelen “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz” suçundan methaldar olduğunu dile getiren polis memuru Ömer Yavuz, müşteki ile annesinin Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek zanlı aleyhinde şikayetçi olduklarını belirtti.
Ömer Yavuz, anne S.B.’nin evde olmadığı zamanlarda, müştekiyle göz kulak olan zanlının farklı zamanlarda, bir çok kez 15 yaşındaki kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiğine yönelik aleyhinde suçlama olduğunu ifade etti.
Söz konusu olayın 17 Kasım günü polisin bilgisine geldiğini ve zanlının aynı gün Alsancak’ta tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Ömer Yavuz, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilen müştekinin bekaretini uzun bir süre önce kaybettiğine yönelik rapor temin edildiğini de sözlerine ekledi.
İleri tetkik için, müştekinin Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzman psikiyatrist kontrolünden ve Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Uzmanı muayenesinden geçirileceğini dile getiren polis memuru Ömer Yavuz, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığına dikkat çekerek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
Zanlının söz konusu suçu işlemediğine yönelik iddiası olduğunu kaydeden Yargıç Gökan Asafoğulları, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

“Kesinlikle aramızda böyle bir şey geçmedi”
Mahkemede söz alan zanlı S.U.C. müşteki ile komşu olduklarını dile getirdi. 15 yaşındaki kız çocuğunun yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle sürekli evden kaçtığını ve anne S.B.’nin kendisini arayarak yardım istediğini söyleyen zanlı, “evden her kaçtığında müştekinin bulunması için yardımcı oluyordum.
Sürekli kaçıp bir yerlere saklanıyordu ve ben de onu bulduğumda konuşarak eve dönmesi için ikna ediyordum. Benimle iyi anlaştığı için annesi de kızına yardımcı olmamı istedi. Suçumun ne olduğunu bilmiyorum ve ne olduğunu anlamadım. Müştekiyle aramda kesinlikle böyle bir şey geçmedi” diyerek aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75