Gitti, geldi, yakalandı

banner37

Yiğitler Burcu’ndan gayri yasal olarak Güney Kıbrıs’a geçip, aynı gün aynı şekilde geri dönmeye çalışan Muhammed Nisar bu kez başarılı olamadı

Gitti, geldi, yakalandı
banner90

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa Yiğitler Burcu’ndan kaçak olarak dün sabah saat 01.30’da Güney Kıbrıs’a geçen ve birkaç saat sonra aynı yerden aynı şekilde geri KKTC’ye dönmeye çalışan Muhammed Nisar bu kez başarılı olamadı. Telleri atladığı sırada yakalanan Nisar, dün gün içerisinde “Birinci derecede askeri bölgeyi ihlal” suçundan mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner9
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ayhan Özoğlu’yu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özoğlu, huzurda bulunan zanlının 26 Haziran tarihinde saat 01.30 sıralarında Lefkoşa Yiğitler Burcu’ndan Güney Kıbrıs’a geçtiğini, ancak zanlının aynı gün içerisinde yeniden askeri bölgedeki tel örgülerden sahaya indiği sırada tespit edilip tutuklandığını söyledi.

Zanlının birinci derecede askeri bölgeyi ihlal ettiğini belirten Özoğlu, tahkikatın tamamlandığını, zanlının KKTC’de yasal statüsünün bulunmadığını, serbest kalması halinde kaçma ihtimali bulunduğunu söyleyerek, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılamadan kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak, her halükarda 45 günü geçmemek kaydıyla, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108