Gizli ittifak kurup, Güney’e yasa dışı yolla insan götüreceklerdi

banner37

İkisi yabancı uyruklu ikisi Kıbrıslı Türk dört kişi, Akıncılar bölgesinde araçla yabancı uyruklu dört kişiyi kaçak olarak Güney Kıbrıs’a geçirmeye çalışırken yakalandı

banner87
Gizli ittifak kurup, Güney’e yasa dışı yolla insan götüreceklerdi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
 

İkisi yabancı uyruklu ikisi de Kıbrıslı Türk olan dört kişi, Akıncılar bölgesinde araçla yabancı uyruklu dört kişiyi Güney Kıbrıs’a geçirmeye çalışırken suçüstü yakalandı.

“Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak kurmak” ve “Suç işlemeye teşebbüs” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mehmet Ali Ece, Süleyman Ece, Fuad Abdullahı Abdi, Khader Khalıf Axmed, Md Sohel Rana ve Muhammad Usman dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Aytaç Çebi’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, 06.03.2020 tarihinde Akıncılar'da, Akıncılar'da sakin Muhammad Usman, aranan S.M., Mehmet Ali Ece ve Süleyman Ece’nin Lefkoşa'da sakin Bangladeş uyruklu MD Sohel Rana, Somali uyruklu Fuad Abdullahı Abdi, Khader Khalıf Axmed'i ve ismi henüz tespit edilemeyen yabancı uyruklu erkek şahsı yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne götürmek amacı ile anlaşıp saat 22.45’de zanlı Süleyman Ece’nin yönetimindeki DJ 045 plakalı araç ile adı edilenleri GKRY'ne geçirmek amacı ile Akıncılar Kırklar anayolunda Akıncılar istikametine seyrettiği esnada tespit edildiklerini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Aytaç Çebi,  DJ 045 plakalı aracın emare olarak zapt edildiğini kaydetti. Meseleyle ilgili iki kişinin arandığını belirten Çebi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hale Dağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75