banner6

Göçmenköy’de ‘antika’ pazarı

banner37

Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü tesislerinde geçtiğimiz hafta sonu ilki yapılan sosyoekonomik faaliyet, elindeki eski eşyaları değerlendirmek isteyen vatandaşlara yeni bir kapı açıyor

Göçmenköy’de ‘antika’ pazarı
banner90
banner99

Özel Haber - Ali ÇATAL

   Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü tesislerinde geçtiğimiz pazardan itibaren başlayan sosyoekonomik faaliyet, elindeki eski eşyaları değerlendirmek isteyen vatandaşlara alternatif teşkil ediyor.

   Geliri spor kulübüne kalmak üzere makbuzu karşılığı stant kiralayanlar, her pazar, 08.00’da başlamak üzere, kullanmadığı eşyalarını elden çıkarma olanağı buluyor.

   İlk etkinlikte, katılımcılardan herhangi bir ücret alınmazken; önümüzdeki haftadan başlamak üzere stant için 100 TL’lik cüzi bir ücret ödeyecek.

   Katılımcılar Ömer Köse, Zülfikar Tezcan Demirdağ ve Kemal Tıanlı, Ramazan Tekan’ın öncülüğünde girişimleri yapılan ‘eskici pazarına’ Güney Kıbrıs’tan dahi rağbet olduğunu belirtti; böylesi yerlerin Lefkoşa’da da faaliyete görmesinin, aslında önemli bir eksikliği de gidereceğini kaydetti.

   Aspava Atika’nın sahibi Cemal Aspava, “Lefkoşa’ya da Girne’dekiler gibi ‘bu türden’ bir alternatif alışveriş mekanı kazandırabilir miyiz?” sorusuyla hareket ettiklerini ve “Neden olmasın?” yanıtını vererek bu işin öncülüğüne başladıklarını kaydetti.

   Bu tarz yerlerin başkentte de zaman içerisinde çoğalacağına inanç belirten Aspava, özellikle Güney Kıbrıs’tan gelenlerin ilgisinin, kendileri için son derece mutlu edici olduğunu söyledi.

   Katılımcılar, pazara öncülük edenlerin yanı sıra Göçmenköy İdman Yurdu Spor Kulübü yöneticilerine de teşekkürlerini iletti.

   Pazarda, 60 yılı aşkın ömre sahip çok sayıda alet, edevat, mutfak eşyası ve mecmuaya ulaşmak mümkün.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104