banner6

Göngör yanıyor, halk zehir soluyor

banner37

Güngör Katı Atık Depolama Tesis’inde önceki gece başlayan yangın dün de gün boyunca devam etti. Yaklaşık bir hafta sürebileceği öngörülen yangının çıkardığı duman ve kötü koku, civardaki tüm köylerle birlikte Lefkoşa’nın hem kuzeyini hem de güneyini sardı

Göngör yanıyor, halk zehir soluyor
banner8

İTFAİYE NÖBET TUTUYOR… Güngör Katı Atık Depolama Tesisi’nde önceki gece başlayan yangın halen devam ediyor. Şiddetli patlamaların meydana geldiği çöplük alanda, itfaiye ekipleri yangına müdahale etmekte zor anlar yaşadı. Yangının ormanlık alana yönelmemesi için itfaiye ekiplerinin yanı sıra Dikmen Belediyesi’ne ait su tankeri ve tesise ait iş aracıyla yangına müdahale edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin gözetim altında kontrollü bir şekilde yanmaya devam ediyor. İtfaiye ekipleri, çöplük alan çevresinde nöbet tutuyor. Yangının bir hafta sürebileceği öngörüsü var.

banner134

BİNLERCE KİŞİ ZEHİR SOLUYOR… Çöplük alanda çıkan yangında yanan kimyasal materyallerden karbondioksit ve karbonmonoksit gazları yayılıyor. Şiddetli rüzgar yangının büyümesine neden olurken, zehirli duman ve kokuyu da birçok bölgeye taşıdı. Civardaki tüm köylerle birlikte Başkent Lefkoşa’yı da etkisi altına alan duman ve kötü koku binlerce kişiye zor anlar yaşattı. Duman ve kötü kokunun Güney Kıbrıs’a da ulaştığı, özellikle Lefkoşa bölgesinin etkilendiği bildirildi.

Doğan SAMER

Güngör Katı Atık Depolama Merkezi’nde önceki gece çıkan yangın devam ediyor. Yangının yaklaşık bir hafta sürebileceği ön görülüyor.


Önceki gece saat 22.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkan yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayıldı.


Kimyasal materyallerin de yandığı yangından çıkan dumanlar tüm gökyüzünü ve Lefkoşa bölgesini esir aldı. Civar köyler ile Lefkoşa’yı dün gün boyunca boğan duman ve kötü kokunun Güney Kıbrıs’a da ulaştığı, özellikle Lefkoşa bölgesinin etkilendiği bildirildi.


Yangının çıkmasıyla bölgeye Lefkoşa İtfaiye Şube ekipleri sevk edildi.


Şiddetli patlamaların meydana geldiği çöplük alanda, itfaiye ekipleri yangına müdahale etmekte zor anlar yaşadı.


Yangının ormanlık alana yönelmemesi için itfaiye ekiplerinin yanı sıra Dikmen Belediyesi’ne ait su tankeri ve tesise ait iş aracıyla yangına müdahale edildi.


Çöplük alandan tesis binalarının yakınlarına kadar sıçrayan alevlere itfaiye ekipleri hızlıca müdahale etti.


Yangın, itfaiye ekiplerinin gözetimi altında kontrollü bir şekilde yanmaya devam ediyor.
 

Zehirli gazlar her yere yayıldı


Çöplük alanda yanan kimyasal materyallerden karbondioksit ve karbonmonoksit gazları yayılıyor.


Yangının daha da büyümesine neden olan şiddetli rüzgar, zehirli gaz barındıran dumanları birçok bölgeye taşıdı.


Lefkoşa ve bölge köylere yayılan ve sis görüntüsü yaratan dumanlar hayatı olumsuz etkiliyor.


Karbondioksit ve karbonmonoksit gazları birçok bölgede insanlarda baş ağrısı ve mide bulantısına neden olurken, “Dikmen çöplüğü günlerine geri döndük” yorumları yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 10:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104