banner6

Gönyeli Alayköy Belediyesi’nden Dünya Su Günü’nde anlamlı etkinlik

banner37

Gönyeli Alayköy Belediyesi 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle çok anlamlı ve renkli bir etkinliğe imza attı.

Gönyeli Alayköy Belediyesi’nden Dünya Su Günü’nde anlamlı etkinlik
banner150

banner150 banner150

Gönyeli İlkokulu ve Alayköy İlkokulu’ndan Gönyeli Alayköy Belediyesi Hizmet Binası’na gelen minikler, Dünya Su Günü nedeniyle hazırlanan anlamlı pankartı belediye başkanı Hüseyin Amcaoğlu ile birlikte renklendirdiler.

Minik öğrenciler Başkan Amcaoğlu ile birlikte “Dünyada Görkem İstediğin Değişimin Kendisi Ol!” yazılı pankartı boyarken hem eğlendiler hem de Su Günü sebebiyle bilinçlendiler.

Pankart Gönyeli-Alayköy Belediye binalarına asıldı

Gönyeli İlkokulu ve Alayköy İlkokulu’ndan gelen öğrenciler ve Gönyeli Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’nun birlikte renklendirdikleri “Dünyada Görmek İstediğin Değişimin Kendisi Ol!” yazılı pankartlar Gönyeli Alayköy Belediye Binaları’nın önüne asıldı. Etkinlik neticesinde hem öğrenciler suyun doğru kullanımı noktasında bilinçlenmiş oldu hem de belediye önünde geçen vatandaşlara bir mesaj niteliği taşıdı.

Amcaoğlu: “Suyu kullanma şeklinizi değiştirerek fark yaratabilirsiniz”

Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada çocuklara seslenerek “Siz, aileniz, okulunuz ve çevrenizdekiler, yaşamınızdaki suyu kullanma, tüketme ve yönetme şeklinizi değiştirerek bir fark yaratabilirsiniz. Ne kadar küçük olursa olsun atacağınız adımlar su krizinin çözülmesine yardımcı olacaktır. Dünyada Görmek İstediğin Değişimin Kendisi Ol!” ifadelerini kullandı.

“İş birliği ile değişimi hızlandıralım”

Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, dünyada suyu doğru kullanma noktasında birçok önemli adım olduğunu bu adımların ülkemizde de atılmasını umut ettiğini ifade ederek çocuklardan başlayarak iş birliği ile bu değişimi hızlandırabileceklerini kaydetti. Yapılan etkinlikle çocukların bu konuda bilinçlendiğini ve bu bilinçlenmenin de evlerine ve ailelerine yansıyacağını umut ettiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2023, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104