banner6

Gönyeli Belediyesi katkılarıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi

banner37

Eğitim-Öğretim hayatına geçen yıl başlamış olan Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa’nın, yeşillendirilmesi adına Gönyeli Belediyesi katkılarıyla bugün, tüm okul bahçesinin ağaçlandırılması yapılmıştır. 

Gönyeli Belediyesi katkılarıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi
banner99

Belediye çalışanlarının, Okul Aile Birliğinin, velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin el birliğiyle fidan dikim etkinliği gerçekleştirilmiştir. 
Okul Müdürü Selim Özmenek, tören sırasında yaptığı konuşmasında, bu günün okul için gurur günü olduğunu, geçen yıl okul bahçesinde hiç ağaç olmadığı için çok eleştiriler aldıklarını; ama bu durumun okulda su bulunmamasına dolayı elde olmadığını belirtti. Okulun Lefkoşa Belediyesi’ne bağlı olduğunu; ancak Lefkoşa’dan su bağlanmasının imkansız olduğunu ve iki belediyenin iş birliği içerisinde, geçtiğimiz yaz aylarında Gönyeli Belediyesi’nden bağlanarak su sorunundan kurtulmuş olduklarını belirtti. Özmenek, ayrıca eğitim yılının başından itibaren, peyzaj mimarları tarafından okulun ağaçlandırma projesini çizdiren ve bu plan doğrultusunda gerekli işçilik ve finansal destekle okulun yeşillendirilmesine katkı koyan Gönyeli Belediyesine teşekkür etti.
Ağaç Bayramı etkinliği çerçevesinde okul koro ve orkestrasından şarkılar, ağacın hayatımız için öneminin anlatıldığı konuşma ve şiirler öğrenciler tarafından okundu. Ayrıca bir öğrenci kendisinin yazdığı ve öğretmeni tarafından bestelenen şarkıyı seslendirdi. 
Etkinlikte çok heyecanlı olan öğrenciler tören sonrasında şarkılar eşliğinde, öğretmenleri, aileleri ve Gönyeli Belediyesi çalışanları ile birlikte fidanları diktiler. Destek için konan tahtalara da isimlerini yazarak fidanları korumak için sahiplendiler.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104