banner6

Gönyeli - Boğaz yolu 7 Temmuz'da açılıyor

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, yenileme çalışmaları devam eden Gönyeli-Boğaz yolu açılışının (eski Girne yolu) 7 Temmuz Cuma günü saat 17.00’de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Gönyeli - Boğaz yolu 7 Temmuz'da açılıyor
banner99

Bakan Dürüst, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, bürokratlar ve teknik ekiple birlikte bugün bölgede yapılan çalışmaları inceledi.

Basına açıklama yapan Dürüst, tarihi misyonu bulunan eski Lefkoşa-Girne yolu olarak bilinen Gönyeli-Boğaz yolunun yenilenerek, halkın hizmetine sunulmasına büyük önem verdiklerini belirtti.

Yolun birinci kat asfalt dökümünün bugün başladığını, altyapı çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Dürüst, yol genişliğinin 8, platform genişliğinin ise 9 metre olduğunu kaydetti.

Dürüst, yol üzerinde bulunan evlere giriş ve çıkışlarla ilgili sıkıntıların aşılacağını ifade etti.

Vatandaşın huzur ve güvenliğini göz önünde bulundurduklarını söyleyen Dürüst, yola çelik bariyer takılacağını, yol çizimi yapılarak, tabelalar takılacağını belirtti.

Dürüst, yolun yenilenme çalışmalarına katkı koyan herkese teşekkür etti.

“Kaçış yolları çalışmaları sürüyor”

Basının, Gönyeli Çemberi’ndeki kaçış yollarına yönelik sorusunu yanıtlayan Dürüst, çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Bölgede köprüler ve sazlık bölgeler bulunduğunu söyleyen Dürüst, güvenli seyahat için yapılması gereken çalışmalar bulunduğunu ifade etti.

Köprülerin genişletilmesi ve üç köprü yapılması gerektiğini söyleyen Dürüst, köprüler tamamlanmadığından asfalt dökülemediğini belirtti.

Dürüst, gelecek aylarda açılış tarihinin açıklanabileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 10:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104