banner6

Gönyeli-Boğaz yolu asfalt bekliyor

banner37

Vatandaşlar, yapımına geçtiğimiz yıl başlanan ve yaklaşık 6 milyon TL’ye mal olması beklenen Gönyeli- Boğaz yolunun yenilenmesi çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istiyor

Gönyeli-Boğaz yolu asfalt bekliyor
banner151

İsmail VOLKAN

Gönyeli- Boğaz yolunda geçtiğimiz yıl ağustos ayında başlatılan ve bu aybaşı tamamlanması hedeflenen yenileme çalışmaları sürüyor.

Evlerine gitmek için her gün bu yolu kullanmak zorunda olan vatandaşlar, projenin bir an önce bitmesini istiyor.

Bölgeye giden başka alternatif yol olmadığı için çalışma yapılan yolu kullanmak zorunda olan vatandaşlar, hem araçlarının zarar gördüğünü, hem de toz toprak nedeniyle evlerinin kirlendiğini söyledi.

Yol çalışmaları, yağmur nedeniyle zaman zaman aksıyor, bu nedenle de henüz asfaltlama çalışmalarına başlanmadığı tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ten bilgi almak mümkün olmazken, Karayolları Dairesi Müdürü ise açıklama yapma yetkisi olmadığı için projenin son durumu hakkında konuşmak istemedi.

Edinilen bilgilere göre ise yolun genişletme çalışmalarının tamamlandığı ve asfaltlama için hazır olduğu belirtiliyor.

Asfaltlamanın ardından Gönyeli- Boğaz yolunu kullanan vatandaşlar da rahat bir nefes alacak.

İhale tutarının 5-6 milyon TL civarında olacağı belirtilmiş ve proje tamamlandığında yol genişliğinin 9 metre, asfalt genişliğinin ise 8 metre olacağı açıklanmıştı.

“Ağaçlar bilinçsizce budandı, kesildi”

Bölgede bulunan bazı vatandaşlar, yol yapımı sırasında arazilerinin izinsiz işgal edildiğini ve yol kenarında bulunan birçok ağacın söküldüğünü veya bilinçsizce budandığını savundu.

Vatandaşlar, yolun kendileri için çok önemli olduğunu ancak doğaya zarar verilmesinin de kabul edilemez olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 10:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110