'Gönyeli yaşanılabilir bir yapıya kavuşacak'

banner37

UBP Gönyeli Belediye Başkan adayı Mustafa Akyön ve ekibi, KIBRIS Medya Grubu’na ziyarette bulunarak projelerini anlattı

'Gönyeli yaşanılabilir bir yapıya kavuşacak'
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gönyeli Belediye Başkan adayı Mustafa Akyön ve ekibi, KIBRIS Medya Grubu’na ziyarette bulunarak projelerini anlattı.

Akyön’ün yapmış olduğu ziyarette UBP Milletvekili Hasan Taçoy, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ve UBP Gönyeli Belediye Meclis Üyesi adayları eşlik etti.

banner134
Akyön ve ekibini, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ve Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor kabul etti.

Mustafa Akyön, Gönyeli’nin daha çağdaş bir kent ve refah bir yapıya ulaştırılması için aday olduğunu belirterek, seçimi kazanacaklarına olan inancının tam olduğunu ifade etti.

Akyön, Gönyeli’nin yaşanılabilir bir kent olması için birçok projesi olduğunu kaydederek, özellikle “Kültür Sokağı Projesi” ile Gönyeli’de bulunan şantiyenin olduğu alandaki kerpiç evlerin eski Gönyeli sokaklarını andıracak bir şekilde düzenleneceğini ve bölge esnafının söz konusu alanda kültürel yiyecek ve el işleri yapıp satmasının sağlanacağını vurguladı.

Söz konusu proje sayesinde Gönyeli’ye bir de kültür müzesi kazandıracaklarını belirten Akyön, “Böylece Gönyeli turistlerin uğrak yeri olacak ve esnafımız kazanacak” şeklinde konuştu.

Gönyeli’ye ekibiyle birlikte “Kültür Sarayı”, “Merkezi Doğa Parkı”, “Hayvan Barınağı”, “Salhane”, “Belediye Garaj-Şantiye Binası”, “Kültür Sokağı”, “Belediye Bulvarı” ve “Spor Sarayı” kazandıracaklarının sözünü veren Akyön, ayrıca Gönyeli’nin yıllardır bitmeyen çilesi olan kanalizasyon projesinin eksiklerini tamamlayacaklarını ve böylece kanalizasyon eksikliğinin yarattığı haşere, sinek ve pis kokuyu gidereceklerin de sözünü verdiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 10:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75